Polityka Społeczna


Wyprawka szkolna dla dużej rodziny

Dodano: 21 sierpnia 2018

Wakacje powoli dobiegają końca, a to oznacza, że zbliża się kompletowanie szkolnych wyprawek. Nowe plecaki, przybory szkolne, buty – to spory wydatek zwłaszcza dla dużych rodzin. Zobacz, jak Karta Dużej Rodziny odciąża domowe budżety.

Karta Dużej Rodziny to system ulg i zniżek dla rodzin, które posiadają co najmniej 3 dzieci na utrzymaniu. Wśród partnerów KDR są sklepy, w których rodzice mogą skompletować wyprawkę szkolną dla swoich dzieci.

Jakie oszczędności dla rodzin?

W jednej z ogólnopolskich sieci sklepów rodziny mogą uzyskać 10% rabatu na szkolne produkty. Stworzyliśmy przykładowy koszyk z kilkoma podstawowymi produktami z cenami regularnymi oraz po obniżce w ramach Karty Dużej Rodziny.

  • Zeszyt – 1,39 zł
  • Kredki – 5,99 zł
  • Farby – 14,99 zł
  • Plecak – 55 zł
  • Piórnik – 17,99 zł
  • Blok – 1,99 zł
  • Worek na WF – 6,99 zł

Cena regularna: 104,34 zł Koszt po zniżce: 93,9 zł Przy kompletowaniu wyprawki dla 4 dzieci oszczędność wyniesie ponad 41 zł.

Jak KDR wpiera rodziny?

Zapytaliśmy rodziny jak Karta Dużej Rodziny pomaga im w kompletowaniu szkolnej wyprawki.

– „Jako duża rodzina dostrzegamy korzyści z karty praktycznie każdego tygodnia. Możemy pozwolić sobie na skorzystanie z produktów lub usług przyzwoitej jakości zamiast na każdym kroku wybierać najtańsze i nie zawsze trwałe artykuły. Dzięki karcie nasze pociechy mogą być przygotowane do szkoły na poziomie podobnym do rodzin z  z jednym lub dwojgiem dzieci.” – mówi Katarzyna.

– „We wrześniu wydajemy na jedno dziecko około 400 zł na artykuły do szkoły. Oczywiście wybieramy miejsca gdzie honorowana jest Karta Dużej Rodziny, gdzie zniżka wynosi 10% na wszystkie artykuły Daje nam to oszczędność ok. 40 zł na 1 dziecku. Teraz wystarczy pomnożyć tę sumę razy 5” – mówi Małgorzata, mama 5 dzieci.

– „W  tym roku ponieważ szykują się duże zakupy wybieramy się do większego miasta. Właśnie po to aby skorzystać z KDR. 3 plecaki, 4 pary obuwia sportowego i szkolnego oraz 2 kostiumy kąpielowe to minimum 800 zł. Ale przy kasie zwrócą nam 80 zł. Artykuły szkolne to kolejny wydatek w, ok. 400 zł więc 10% znów zostaje w kieszeni. Za te zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli np. pójść cała rodziną do kina, gdzie też honorują KDR.” – mówi Sylwia, mama 6 dzieci.

-„ Jesteśmy rodziną wychowującą 4 dzieci. 2 dzieci będzie w tym roku szkolnym uczęszczało do Szkoły Podstawowej, dwoje dzieci – do Liceum Ogólnokształcącego. W sumie wydatki szacujemy na ok. 2200 zł. Zakładamy, że oszczędności z tytułu zniżek na KDR osiągną 220-250 zł. Ta zaoszczędzona kwota pozwoli nam na ubezpieczenie wszystkich dzieci (OC, NNW) – tu też poszukamy zniżki na KDR.” – mówi Lilianna, mama 4 dzieci.

– „Zakupy w sklepach, które respektują Kartę Dużej Rodziny wiążą się z oszczędnościami rzędu 15-20%, co daje możliwość zakupu większej liczby artykułów szkolnych dla dzieci. Staramy się wybierać te sklepy, które uznają KDR. Trudno przeliczyć oszczędności na pieniądze, bo najczęściej kupujemy po prostu więcej niż minimum, dzięki zniżkom zapewnionym przez KDR.” – mówi Honorata.

Karta Dużej Rodziny rośnie w siłę

Do tej pory wydano ponad 2 mln kart, w tym 1,19 mln dla dzieci. Z systemu ulg i zniżek korzysta aż 451,7 tys. rodzin wielodzietnych. Od 2018 roku Karta Dużej Rodziny jest bardziej atrakcyjna. Została dostosowana do najnowszych rozwiązań technologii cyfrowej. Chodzi o wprowadzenie dokumentu Karty Dużej Rodziny w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych. W obiegu pozostał również plastikowy nośnik. Z obu form Karty można korzystać alternatywnie. Z elektronicznej wersji Karty w formie aplikacji mKDR korzysta 127,9 tys. osób. Od 2019 r. Kartę Dużej Rodziny będą mogli otrzymać także ci rodzice, którzy kiedykolwiek wychowywali co najmniej trójkę dzieci.

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Opublikował: psakowski Kategorie: Oświata, Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Z okazji zbliżających się radosnych Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze ...

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...