Polityka Społeczna


Targi przyjazne seniorom

Dodano: 03 lipca 2012

Dobre praktyki woj. pomorskie.
Trzecie Sopockie Targi Seniora odbędą się 20 i 21 października w hali 100-lecia Sopotu.  Jest to jedyna w Polsce Północnej profesjonalna impreza wystawiennicza dedykowana seniorom. Wydarzenie to wpisuje się w obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012.
Seniorzy stanowią znaczącą, stale powiększającą się i chyba najbardziej zróżnicowaną grupę społeczną w Polsce – mówi Anna Jarosz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie – pomysłodawca Sopockich Targów Seniora. Są wśród nich zarówno osoby, które z racji wieku i stanu zdrowia wymagają opieki, specjalistycznych sprzętów rehabilitacyjnych, produktów i usług, które pozwolą im zachować samodzielność i niezależność, jak również „młodzi” aktywni seniorzy zainteresowani własnym rozwojem oraz poszukujący atrakcyjnych pomysłów na spędzanie wolnego czasu.
Sopockie Targi Seniora to okazja do zaprezentowania ciekawych ofert przyjaznych seniorom. Zachęcamy więc firmy reprezentujące różne branże – mówi Marek Wojda. Chcemy pokazać szeroki wachlarz produktów i usług dedykowanych seniorom, m.in. sprzęty medyczne, nowe technologie, kosmetyki, zdrową żywność, odzież i obuwie, a także oferty turystyczne i uzdrowiskowe, kursy i szkolenia. Oprócz stoisk wystawienniczych, chcielibyśmy uczestnikom zaproponować różne formy aktywności, które wpływają na proces pomyślnego starzenia się – podkreśla Marek Wojda. Mamy tu na myśli zarówno aktywność fizyczną, umysłową jak i w sferze kontaktów społecznych i towarzyskich, np. warsztaty ruchowe, artystyczne, zdrowego odżywiania, pokazy, porady oraz badania profilaktyczne – dodaje Anna Jarosz. Zapraszamy więc do współpracy przy tworzeniu programu Targów. Naszym zamierzeniem jest aby Targi były nie tylko imprezą wystawienniczą, ale również wydarzeniem o charakterze edukacyjnym i kulturalnym – podkreślają organizatorzy.

Targi Seniora - Sopot

Firmy oraz organizacje zainteresowane udziałem w Targach mogą zgłaszać się do 31 sierpnia 2012. Szczegółowe informacje uzyskać można w Biurze Targów e-mail: targi@equinoxe-polska.pl

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...