Polityka Społeczna


Szkolenia uczniów i kadry szkół z zagrożeń antyterrorystycznych

Dodano: 07 lipca 2015

Polskie MSW przeszkoli w najbliższym czasie dyrektorów szkół oraz dzieci na ewentualną sytuacją zagrożenia terrorystycznego.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało film wideo oraz informatory zawierające wskazówki, jak zachować się w przypadku wystąpienia zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Materiały będą udostępniane w trakcie szkoleń dyrektorów szkół, nauczycieli, ale także administratorów obiektów użyteczności publicznej (np. instytucji publicznych czy centrów handlowych).
Jak podkreśliło MSW celem tego jest wzmocnienie wiedzy społeczeństwa o zagrożeniach terrorystycznych to jedno z głównych założeń „Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019”. Oprócz poradników władze miasta stołecznego Warszawa oraz Komenda Stołeczna Policji przygotowały film pt. “Wtargnięcie napastnika do szkoły”. Zawiera on wskazówki dla pracowników placówek oświatowych, jak zachować się w sytuacji wystąpienia tego rodzaju zagrożenia oraz zasady alarmowania o takim zdarzeniu. Głównym celem Programu jest wzmocnienie systemu antyterrorystycznego, a także zwiększenie świadomości Polaków o zagrożeniach. MSW przygotowało broszury zawierające wskazówki, jak zachować się w przypadku wystąpienia takiego zagrożenia.

Poradniki pt. Zasady postępowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego skierowane są do mieszkańców oraz administratorów i zarządców budynków.
Decyzją resortu wśród kadry dydaktycznej placówek oświatowych, za pośrednictwem Policji podczas specjalnie zorganizowanych szkoleń, rozdysponowany zostanie również film pt. Wtargnięcie napastnika do szkoły wraz z broszurą dot. zasad postępowania w sytuacji wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej.

Źródło: serwis prasowy MSW
www.antyterroryzm.gov.pl

Opublikował: m.kubel Kategorie: Oświata, Rodzina, Wyróżnione

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...