Polityka Społeczna


Pobiegną dla tych, którzy biegać nie mogą

Dodano: 04 kwietnia 2014

Fundacja Wings for Life za cel swojej działalności stawia znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. Tak dotkliwe kontuzje w większości przypadków są efektem wypadków komunikacyjnych. Takiemu wypadkowi 16 lat temu uległa Katarzyna Wojtaszek, współzałożycielka Fundacji „Jedyna Taka”.

„Gdy usiadłam na wózku myślałam, że życie się skończyło, że będę zależna od osób trzecich. Cenię sobie niezależność i ważne jest dla mnie to, abym była samowystarczalna. Dlatego przerażała mnie myśl, że przez całe życie ktoś będzie ten wózek za mną pchał” – wspomina Katarzyna Wojtaszek, która zaangażowała się w działalność na rzecz integracji społecznej osób niepełnosprawnych, wspiera i koordynuje projekty stwarzające im warunki do odnalezienia się w codziennej rzeczywistości. Wierzy jednak, że wszystko jest możliwe i w przyszłości wypadki komunikacyjne nie będą już wywierać tak trwałego wpływu na życie osób poszkodowanych.

„Cieszę się, że są osoby, które podejmują inicjatywy skupiające się na osobach z urazami rdzenia kręgowego. […] Pobiegnijcie dla nas, abyśmy też stanęli na nogi i w kolejnych edycjach Wings for Life World Run postawili pierwsze kroki dzięki Wam” – zachęca do udziału w światowym biegu.

Pozostał już tylko miesiąc, by zapisać się na Wings for Life World Run (termin upływa 20 kwietnia). Każda osoba, która weźmie udział w biegu już przyczyni się do spełnienia marzeń 3 milionów ludzi na świecie, których życie zmieniło się w jednej chwili. Bieg odbędzie się 4 maja 2014 roku równocześnie w 33 krajach. W Polsce uczestnicy wystartują z Poznania o godzinie 12:00. Prócz świadomości realnej pomocy, biegaczy do startu może zachęcić nietypowy format sportowy wydarzenia. Bieg nie ma klasycznej linii mety, każdy sam zadecyduje jaki dystans chce pokonać zanim dogoni go ruchoma meta. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Wings for Life World Run zakończy się w momencie, kiedy ostatni zawodnik na świecie zostanie wyprzedzony przez samochód zamykający bieg. Wszyscy pobiegną dla tych, którzy biegać nie mogą.

Do Biegu można dołączyć do 20 kwietnia zapisując się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stroniewww.wingsforlifeworldrun.com/pl/zapisz-sie

Źródło: serwis Fundacji „Jedyna Taka” – opracowanie redakcyjne M.Kubeł

 

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...