Polityka Społeczna


Karta Dużej Rodziny na Mazowszu

Dodano: 21 września 2015

Rośnie liczba firm i instytucji honorujących Kartę Dużej Rodziny. W województwie mazowieckim członkowie rodzin 3+ mogą skorzystać z upustów już w ponad 1200 miejscach. Aby zachęcić kolejne środowiska do uczestnictwa w programie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało w Warszawie konferencję regionalną pt. „Karta Dużej Rodziny 2.0”.

Karta Dużej Rodziny ma już ponad rok. Robimy pierwsze podsumowania, ale także patrzymy w przyszłość. Już niedługo złożenie wniosku o wydanie karty oraz deklaracji o dołączenie do grona Partnerów programu będzie mogło odbywać się przez internet – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

W całej Polsce o Kartę Dużej Rodziny wystąpiło już prawie 1,4 mln osób, a odebrało ponad 1,2 mln osób. Do tej pory najwięcej Kart Dużej Rodziny zamówiono w województwie mazowieckim – prawie 203 tys. Rodziny 3+ mogą tu skorzystać ze zniżek związanych z codziennymi wydatkami – taniej płacą m.in. za telefon, paliwo, artykuły spożywcze, odzież, bilety do muzeów, karnety na basen, czy usługi bankowe i medyczne.

Ze zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny można korzystać nie tylko na terenie Warszawy, ale także mniejszych gmin, takich jak: Radom, Ciechanów, Sochaczew, Legionowo, Piaseczno. W województwie, oprócz Karty ogólnopolskiej, funkcjonują również Karta wojewódzka i Karty gminne. To uzupełniający się system wsparcia rodzin wielodzietnych, który pozwala na zaspakajanie ich różnorodnych potrzeb.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich organizują w Warszawie jedną z 16 konferencji regionalnych. Wydarzenia te mają na celu przekazanie informacji o programie i korzyściach z niego wynikających dla Rodzin 3+ oraz firm, instytucji i samorządów.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kończy również prace nad wdrożeniem Systemu Informatycznego Karty Dużej Rodziny. Narzędzie to ułatwi składanie wniosku o przyznanie Karty członkom rodzin 3+ i przyspieszy podejmowanie współpracy z nowymi partnerami handlowymi.

Karta Dużej Rodziny jest wydawana bezpłatnie każdemu członkowi Rodziny 3+ spełniającemu warunki określone w ustawie Rodzice, przez których rozumie się także rodziców zastępczych lub osoby prowadzące rodzinny dom dziecka, mogą korzystać z Karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do 25 lat; osoby niepełnosprawne do terminu ważności orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Przysługuje rodzicom niezależnie od ich dochodów.

Więcej informacji wraz z wyszukiwarką partnerów znaleźć można na stronie: www.rodzina.gov.pl  

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 

Opublikował: psakowski Kategorie: Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...