Polityka Społeczna


Karta Dużej Rodziny na Mazowszu

Dodano: 21 września 2015

Rośnie liczba firm i instytucji honorujących Kartę Dużej Rodziny. W województwie mazowieckim członkowie rodzin 3+ mogą skorzystać z upustów już w ponad 1200 miejscach. Aby zachęcić kolejne środowiska do uczestnictwa w programie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało w Warszawie konferencję regionalną pt. „Karta Dużej Rodziny 2.0”.

Karta Dużej Rodziny ma już ponad rok. Robimy pierwsze podsumowania, ale także patrzymy w przyszłość. Już niedługo złożenie wniosku o wydanie karty oraz deklaracji o dołączenie do grona Partnerów programu będzie mogło odbywać się przez internet – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

W całej Polsce o Kartę Dużej Rodziny wystąpiło już prawie 1,4 mln osób, a odebrało ponad 1,2 mln osób. Do tej pory najwięcej Kart Dużej Rodziny zamówiono w województwie mazowieckim – prawie 203 tys. Rodziny 3+ mogą tu skorzystać ze zniżek związanych z codziennymi wydatkami – taniej płacą m.in. za telefon, paliwo, artykuły spożywcze, odzież, bilety do muzeów, karnety na basen, czy usługi bankowe i medyczne.

Ze zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny można korzystać nie tylko na terenie Warszawy, ale także mniejszych gmin, takich jak: Radom, Ciechanów, Sochaczew, Legionowo, Piaseczno. W województwie, oprócz Karty ogólnopolskiej, funkcjonują również Karta wojewódzka i Karty gminne. To uzupełniający się system wsparcia rodzin wielodzietnych, który pozwala na zaspakajanie ich różnorodnych potrzeb.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich organizują w Warszawie jedną z 16 konferencji regionalnych. Wydarzenia te mają na celu przekazanie informacji o programie i korzyściach z niego wynikających dla Rodzin 3+ oraz firm, instytucji i samorządów.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kończy również prace nad wdrożeniem Systemu Informatycznego Karty Dużej Rodziny. Narzędzie to ułatwi składanie wniosku o przyznanie Karty członkom rodzin 3+ i przyspieszy podejmowanie współpracy z nowymi partnerami handlowymi.

Karta Dużej Rodziny jest wydawana bezpłatnie każdemu członkowi Rodziny 3+ spełniającemu warunki określone w ustawie Rodzice, przez których rozumie się także rodziców zastępczych lub osoby prowadzące rodzinny dom dziecka, mogą korzystać z Karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do 25 lat; osoby niepełnosprawne do terminu ważności orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Przysługuje rodzicom niezależnie od ich dochodów.

Więcej informacji wraz z wyszukiwarką partnerów znaleźć można na stronie: www.rodzina.gov.pl  

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 

Opublikował: psakowski Kategorie: Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Z okazji zbliżających się radosnych Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze ...

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...