Polityka Społeczna


Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Dodano: 09 czerwca 2016

7 czerwca 2016r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach odbył się XXVI Wojewódzki Finał Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.

Piosenka o zdrowiu 2

Celem Festiwalu  jest zainteresowanie dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów tematyką zdrowia oraz aktywizacja środowiska szkolnego w zakresie działań prozdrowotnych. Uczestnikami Festiwalu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z  terenu województwa mazowieckiego – laureaci pierwszych miejsc etapu powiatowego .Tematyka piosenek dotyczyła tak szczytnych i ważnych zagadnień jak: zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie, profilaktyka nałogów, higiena osobista, propagowanie hasła Światowej Organizacji Zdrowia, które w tym roku brzmi „ Pokonaj cukrzycę” , bezpieczeństwo wypoczynku  i na drodze,  ochrona środowiska i ekologia.

Komisja oceniała treści prozdrowotne (warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest własny tekst do muzyki własnej lub zapożyczonej ), umiejętności wokalne i walory artystyczne.

Powiat ostrołęcki reprezentowała Szkoła Podstawowa  im. Aleksandra Kopcia w Zawadach oraz Gimnazjum przy Zespole Szkół w Łęgu Przedmiejskim.

Dziewięć uczennic z solistką – Wiktorią Drężewską z III klasy Szk. Podstawowej w Zawadach brawurowo wykonało „Dekalog Zdrowia” do słów Anny Płoska i muzyki Donatana zajmując zaszczytne I miejsce.

Piosenka o zdrowiu

Młode artystki pięknie zaprezentowały nasz region swoimi strojami oraz dały w swojej piosence wiele cennych rad – „ W zdrowym ciele zdrowy duch, prosta to logika. Zdrowa dieta, sen  i ruch to profilaktyka! (…) Za uwagę i za czas dziękują dziewczyny, które pozdrawiają Was z kurpiowskiej krainy…”

Informacje przekazała: Ewa Gawrońska z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ostrołęce.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce

Opublikował: psakowski Kategorie: Opieka Medyczna, Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...