Polityka Społeczna


Dobry start: 1,126 mld zł trafiło do rodzin

Dodano: 01 października 2018

Już 81 % uprawnionych uczniów otrzymało wsparcie w ramach programu „Dobry start”. To ponad 3,75 mln dzieci, które otrzymało wsparcie z rządowego programu “Dobry Start”.

W ramach nowego programu „Dobry start” złożono od 1 lipca do 21 września już ponad 3 mln wniosków.W lipcu można było składać wnioski jedynie przez Internet. Od sierpnia wnioski przyjmowane są także w formie papierowej w urzędzie.

Większość wniosków rodzice przesłali wygodniejszą drogą elektroniczną – 1,51 mln. Tradycyjnych wniosków papierowych było 1,5 mln. Oznacza to, że 50,2 % złożonych wniosków trafiło do samorządów drogą elektroniczną.

W ciągu niemal  trzech miesięcy działania programu już 81 % uprawnionych uczniów (3,8 mln)otrzymało wsparcie w wysokości 300 zł na szkolną wyprawkę. Oznacza to, że z budżetu państwa do rodzin trafiło  już ok. 1,126 mld zł oraz 4,2 mln zł dla dzieci z pieczy zastępczej.

Najlepiej z wypłacaniem świadczeń z programu “Dobry start” radzi sobie województwo świętokrzyskie. Tam świadczenie otrzymało 89 proc. uprawnionych. Na drugim miejscu jest wielkopolskie (88 proc.), na trzecim – woj. podkarpackie (85 proc.).

W przyjętej w tym tygodniu ustawie budżetowej na 2019 r. wpisane zostały wydatki na program „Dobry start” na kolejny rok. Jest to kwota 1,44 mld zł.  Do otrzymanie świadczenia uprawnionych jest ok. 4,6 mln dzieci i osób uczących się.

W przypadku świadczenia Dobry Start wniosek musimy złożyć najpóźniej do 30 listopada.

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Opublikował: psakowski Kategorie: Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Z okazji zbliżających się radosnych Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze ...

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...