Polityka Społeczna


Centralna Baza Ofert Pracy w nowej odsłonie

Dodano: 14 sierpnia 2014

Wystartowała nowa wersja Centralnej Bazy Ofert Pracy – oficjalnego internetowego serwisu z ogłoszeniami o pracę, prowadzonego przez ministra pracy i polityki społecznej.

Centralna Baza Ofert Pracy przeszła prawdziwą rewolucję. Serwis jest nowocześniejszy, bardziej intuicyjny i ma więcej funkcji przydatnych dla poszukujących pracy. Baza jest dostosowana do aktualnych rozwiązań prawnych oraz można z niej wygodnie korzystać na urządzeniach mobilnych.

Uporządkowane oferty

Aktualna wersja CBOP zawiera dwie zakładki:

 • Oferty pracy, staży i praktyk, gdzie użytkownicy mogą przeglądać oferty pracy, łatwo znaleźć staż lub kurs zawodowy.
 • Kalendarz targów, giełd i szkoleń, w którym znajdują się informacje o wydarzeniach organizowanych przez powiatowe urzędy pracy.

W przyszłości do CBOP dołączą oferty Ochotniczych Hufców Pracy i akredytowanych instytucji pośrednictwa pracy w ramach sieci Europejskich Służb Zatrudnienia EURES.

Skuteczne wyszukiwanie

Użytkownicy mogą korzystać z prostej wyszukiwarki (wyszukiwanie po nazwie stanowiska i lokalizacji) oraz filtrować wyniki wyszukiwania według kategorii, które najbardziej ich interesują: stanowiska, zakresu obowiązków, miejsca pracy, rodzaju umowy, pracodawcy, daty dodania itp.

Zmienił się sposób prezentacji wyników wyszukiwania. Użytkownicy mogą wyświetlać oferty na różnych poziomach szczegółowości:

 • niskim, gdzie zobaczą tylko najważniejsze dane, w tym stanowisko, miejsce pracy, rodzaj umowy, pracodawcę, datę dodania oferty;
 • średnim, na którym dodatkowo widać daty ważności propozycji, wymiaru etatu, wysokości proponowanego wynagrodzenia;
 • wysokim, który uzupełnia informacje o opis zadań na danym stanowisku oraz wymagania pracodawcy w stosunku do kandydatów.

Po wyborze konkretnej propozycji można wyświetlić mapę, która pozwala zlokalizować pracodawcę lub powiatowy urząd pracy, do którego należy się zgłosić.

Sortowanie i porównywanie ofert

Ogłoszenia można sortować ze względu na najważniejsze parametry, m.in. datę dodania, datę ważności, miejsce pracy, pracodawcę, wynagrodzenie, rodzaj umowy, czy stanowisko.

Dużym ułatwieniem w porównaniu do poprzedniej wersji CBOP jest możliwość subskrybowania ogłoszeń, jednoczesnego porównywania kilku propozycji, czy płynnej zmiany liczby propozycji prezentowanych na liście wynikowej. Po wybraniu każdej oferty można również szybko przejść do innych ofert w tym samym miejscu lub na podobnym stanowisku.

Integracja serwisów

Centralna Baza Ofert Pracy jest teraz zintegrowana z innymi serwisami informatycznymi: Wortalem PSZ, stroną praca.gov.pl, systemem Syriusz dla urzędów pracy. Szata graficzna jest spójna z Wortalem PSZ, a układ strony dopasowuje się do urządzenia, na którym przeglądamy bazę: komputera biurkowego, laptopa, tabletu, czy smartfona. Co więcej, integracja z witryną internetową praca.gov.pl pozwala korzystać w każdym serwisie z tej samej nazwy użytkownika i hasła.

Newsletter z ofertami

Szukający pracy mogą od teraz zasubskrybować newsletter z aktualnymi ogłoszeniami o pracę. Po wybraniu interesującego ich charakteru pracy, stanowiska, czy miejscowości, otrzymają dopasowane oferty na swój adres e-mail (podczas zapisywania się do newslettera można ustalić, jak często chce się go otrzymywać).

Ułatwienia dla urzędów pracy

Nowa odsłona serwisu usprawnia też pracę powiatowych urzędów pracy. Pracownicy po zalogowaniu się mogą przeglądać dane profilów innych użytkowników, listę ofert pracy, staży i praktyk oraz listę wydarzeń znajdujących się w bazie. Mogą także filtrować wyniki wyszukiwania, ale z uwzględnieniem dodatkowych parametrów: typu propozycji, zawodu, numeru, daty zgłoszenia, rodzaju oferty (np.  oferta EURES). W każdym urzędzie pracy jest Administrator Lokalny, który ma możliwość przeglądania zasileń (listy komunikatów odebranych od jednostki, w której pełni funkcję administratora),w tym raportów o ich stanie, czy brakach.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Opublikował: psakowski Kategorie: Rodzina, Służby Zatrudnienia, Wyróżnione

2 komentarze

 1. gypsies napisał(a):

  192186 97658Hey, you used to write wonderful, but the last few posts have been kinda boring I miss your tremendous writings. Past few posts are just a little out of track! come on! 870638

 2. Predrag Timotić napisał(a):

  787945 34225Likely to commence a business venture around the refers to disclosing your products and so programs not just to individuals near you, remember, though , to several potential prospects more by way of the www often. earn cash 205288

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...