Polityka Społeczna


Atrakcyjne ferie dzięki 500+

Dodano: 08 lutego 2018

Dzięki wsparciu z rządowego programu „Rodzina 500 plus” wielu rodziców może w tym roku zapewnić dzieciom atrakcyjny, zimowy odpoczynek. Od wprowadzenia świadczenia wychowawczego 500+, które przełożyło się na poprawę bezpieczeństwa ekonomicznego rodzin, niezapomnianych ferii może doświadczyć znacznie więcej pociech.

To, jak bardzo świadczenie wychowawcze 500+ przekłada się na możliwość zorganizowania dzieciom ciekawych i udanych ferii, potwierdzają rodziny objęte wsparciem z rządowego programu „Rodzina 500 plus”.

– „Mam sześcioro dzieci i wspaniałego męża. 500+ dało mi to, że mogłam wszystkie dzieci zapisać na lekcje pływania – każde do oddzielnego trenera, bo każde jest na innym poziomie i w innym wieku. Dzięki 500+ częściej na pytanie dzieci „Pójdziemy do kina?” możemy odpowiedzieć: „OK, jedziemy”. Dzięki 500+ każde z dzieci ma swoje zajęcia dodatkowe i może się tam w pełni realizować. Jak szukam odpowiedzi na to pytanie, co dało mi 500+, to myślę, że przede wszystkim zmianę priorytetów, bo zdałam sobie z tego sprawę, że przy prowadzeniu własnej działalności bardzo ciężko mi było do tej pory znaleźć czas wolny dla rodziny, bo jednak to zarabianie było bardzo istotne” – mówi Joanna Kędzierska.

– „Teraz przy feriach mogę z czystym sumieniem wziąć sobie wolne, żeby zwyczajnie spędzić czas z rodziną. A na ferie planujemy spełnić marzenie dzieci, żeby pojechać na narty. Może to nie będzie długi pobyt na nartach, ale przynajmniej to będzie pierwszy raz, kiedy zetkną się przynajmniej te młodsze dzieci z nartami, a marzą o tym od dłuższego czasu. Planujemy też taką intensywniejszą naukę pływania na basenie. Bez wsparcia z programu 500+ nie byłoby to możliwe” – dodaje matka sześciorga dzieci.

Wsparcie z programu „Rodzina 500 plus” pozwala na sfinansowanie wielu wydatków związanych ze zorganizowaniem dzieciom czasu wolnego od szkoły.

„Program ‘Rodzina 500 plus’ pozwolił mojej rodzinie sfinansować upragniony wyjazd dwójki dzieci na zimowisko w górach. Dzięki wsparciu możemy kupić dzieciom odpowiednie kurtki oraz buty zimowe na narty. Pieniądze z programu ‘Rodzina 500 plus’ moja córka może uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego oraz chodzi na dodatkowe lekcje pływania na basenie. Syn natomiast uczęszcza na zajęcia z piłki nożnej – mówi pani Magdalena Kubak.

Wiele rodzin deklaruje  przeznaczenie pieniędzy z programu „Rodzina 500 plus” na wyjazdy weekendowe i zimowiska czy wyjścia na lodowisko, do kina lub np. do zoo.

– „Dzięki świadczeniu 500+ w tym roku nasze ferie będą na pewno inne. Będziemy mogli sfinansować różnego rodzaju zajęcia, na które wcześniej moje dziecko nie chodziło. W tym roku udamy się na basen w celu nauki pływania. Będziemy jeździć na łyżwach na lodowisku. Zapiszemy dziecko na dodatkowe lekcje gry na fortepianie. Dzięki 500+ zapisałam dziecko na naukę języków obcych, by w ten ułatwić jego start w przyszłości. Oboje z mężem pracujemy, jednak do tej pory nie mieliśmy możliwości zapewnienia ferii. Teraz będzie inaczej i lepiej” – podsumowuje rodzina z lubuskiego.

W całej Polsce programem “Rodzina 500+” jest objętych prawie 57,3 proc. wszystkich dzieci do 18 lat. Wsparcie w ramach świadczenia wychowawczego trafia do 2,62 mln rodzin, w tym ok. 384 tys. to rodziny wielodzietne. Od początku trwania programu do rodzin trafiło ponad 33,2 mld zł, w tym w ramach świadczenia wychowawczego 32,8 mld zł, a w ramach 500+ w pieczy zastępczej – 402 mln zł.

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Opublikował: psakowski Kategorie: Kultura, Oświata, Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Z okazji zbliżających się radosnych Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze ...

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...