Polityka Społeczna


6 mln zł MEN przeznaczył na program”Bezpieczna i przyjazna szkoła”

Dodano: 25 kwietnia 2012

Rada Ministrów przyjęła harmonogram realizacji zadań programu rządowego „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Na finansowanie programu w 2012 r. przeznaczono w budżecie państwa 6 mln zł.
W ramach programu 4,5 mln zł zostanie przeznaczonych na otwarty konkurs ofert, który ukierunkowany jest na wdrożenie w przedszkolach i szkołach podstawowych projektów obejmujących prowadzenie działań o charakterze edukacyjno-informacyjno-promocyjnych, pokazujących dobre praktyki związane z przyjaznym wdrażaniem 6-latków do edukacji szkolnej.  1, 25 mln zł zarezerwowano na otwarty konkurs promujący zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczną oraz rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci i młodzieży. Natomiast na realizację działań profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania narkomanii, w tym używania przez dzieci i młodzież tzw. dopalaczy, zostanie przeznaczone 250 tys. zł.
Podstawowym celem Rządu jest poprawa stanu bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych. Podejmowane w ramach programu inicjatywy mają służyć budowaniu w szkole i jej otoczeniu pozytywnego klimatu społecznego w oparciu o prawidłowe relacje. Inne nie mniej ważne zadania to stałe doskonalenie umiejętności wychowawczych rodziców, dyrekcji, nauczycieli i innych pracowników szkoły, pogłębianie kompetencji społecznych i emocjonalnych uczniów, rozwój ich zainteresowań, pasji, uczenie odpowiedzialności obywatelskiej i samorządności.
m.kubel 25.04.2012
źródło kprm.gov.pl

szkolenie policji

Opublikował: m.kubel Kategorie: Oświata

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...