Polityka Społeczna


Zarobki w Polsce rosną znowu w tempie ponad 7 procent. Pozytywne zaskoczenie

Dodano: 20 listopada 2018

W średnich i dużych firmach w październiku przeciętna płaca była na poziomie 4921,39 zł brutto – podał właśnie GUS. Skala podwyżek zaskoczyła ekonomistów. W poprzednich miesiącach statystyki zawodziły.

Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że w skali roku średnie wynagrodzenie w firmach zatrudniających co najmniej 9 osób wzrosło o 7,6 proc. To oznacza znacznie większe podwyżki niż odnotowane we wrześniu. Wtedy zarobki rosły w tempie 6,7 proc.

więcej na stronie: www.money.pl

Opublikował: psakowski Kategorie: Rodzina, Służby Zatrudnienia

Jedna Odpowiedź

  1. Małgorzata pisze:

    Gratuluje tym wszystkim, którzy mają tak wysoki wzrost wynagrodzeń. Niestety nie wszystkie grupy zawodowe mają powód do radości. Ministerstwo takie wprowadziło przepisy że my pracownicy socjalni i inni pracownicy pomocy społecznej nie mamy żadnych szans na podwyższenie naszych wynagrodzeń. Zwiększają się co rocznie: najniższe wynagrodzenie, emerytury, zasiłki i inne świadczenia. A pensje pracowników w moim OPS w ciągu 6 lat tylko jeden raz uległy podwyższeniu. Tak nie może być, aby pracownicy pomocy społecznej ludzie wypełniający bardzo ważne zadania Naszego Państwa tak byli traktowani, tzn. najgorzej ze wszystkich grup zawodowych, a są to ludzie wykształceni, w większości z wyższym wykształceniem.
    Proszę, aby władze Państwowe zmieniło istniejący system wynagradzania, tak abyśmy byli godnie wynagradzani i proszę nie zrzucać odpowiedzialności na Gminy, mamy takie prawo, że pozwala ono na takie nas traktowanie.

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Z okazji zbliżających się radosnych Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze ...

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...