Polityka Społeczna


Z pola na stół

Dodano: 08 kwietnia 2015

“Uczyń jedzenie bezpiecznym” – to hasło wiodące w ramach tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia.

W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla rolę rządów, rolników, producentów, sprzedawców w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności. Wiemy, że do skażenia żywności może dojść na dowolnym etapie produkcji i dystrybucji, a główna odpowiedzialność spoczywa na jej producentach. Przyczyną dużej liczby przypadków chorób przenoszonych drogą pokarmową jest często żywność niewłaściwie przygotowywana lub nieprawidłowo przechowywana.

Żyjemy w czasach urbanizacji i niemal nieograniczonych możliwości podróżowania. Zmieniają się nasze nawyki konsumenckie. Zwiększa się liczba osób kupujących i spożywających posiłki przygotowywane w miejscach publicznych. Sytuacja taka spowodowała rosnące zapotrzebowanie konsumentów na większą gamę artykułów spożywczych, a skutkiem jest coraz bardziej złożony i dłuższy globalny łańcuch żywnościowy. Wiemy, że dostawy bezpiecznej żywności sprzyjają rozwojowi gospodarek krajowych, handlu i turystyki, dlatego musimy zdecydowanie przyczyniać się do zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i żywieniowego. Wszelkie działania natomiast powinny stanowić podstawę do zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza, że liczba ludności na świecie rośnie.

W ślad za tym następuje intensyfikacja i uprzemysłowienie produkcji rolnej i zwierzęcej, by zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na żywność. W świetle faktów hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Bezpieczeństwo żywności stało się sprawą priorytetową w zakresie zdrowia publicznego.

Źródło: serwis prasowy WHO

Opublikował: m.kubel Kategorie: Opieka Medyczna, Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...