Polityka Społeczna


Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+

Dodano: 21 marca 2013

Jak poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozpoczyna się we wszystkich województwach rekrutacja na cykl szkoleń pn. „Profesjonalna obsługa klienta w wieku 50+ w kontekście aktywizacji zawodowej”, realizowanych w ramach projektu systemowego „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet I Zatrudnienie i integracja społeczna, Działanie 1.1. Wsparcie systemowe instytucji rynku pracy. Realizacja szkoleń została zaplanowana w okresie od maja do września 2013 r.

Zakres szkoleń będzie obejmował następujące zagadnienia: budowanie relacji i współpracy z klientem 50+, efektywna komunikacja, poszukiwanie wspólnych rozwiązań – praca z klientem 50+, motywowanie osób 50+ do działania, charakterystyka osób w wieku 50+, instrumenty, formy, możliwe działania dostępne środki itp. na rzecz aktywizacji zawodowej osób w wieku 50+ – stosowane przez pracowników IRP i JOPS.
Szkolenia będą realizowane w formule blended learning, która zakłada dwa pakiety dydaktyczne tj. moduł e-learning oraz moduł stacjonarny.

Do udziału w Projekcie zapraszane są wszystkie Instytucje Rynku Pracy, publiczne jak i niepubliczne oraz jednostki zabezpieczenia społecznego z terenu całego kraju.
Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie internetowej projektu www.50plus.gov.pl w zakładce „Szkolenia blended learning”.

Źródło: serwis prasowy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Opracowanie redakcyjne Mariusz Kubeł

 

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...