Polityka Społeczna


Wybierz z nami „Człowieka bez barier”!

Dodano: 11 lipca 2014

Od 5 maja do 3 października br. trwa pierwszy etap konkursu „Człowiek bez barier”, organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. W konkursie nagradzane są osoby z niepełnosprawnością, które przełamują bariery, stanowiąc najlepszy dowód na to, że niepełnosprawność nie oznacza bierności ani wycofania z życia społecznego czy zawodowego.

W tym roku po raz 12. wybrany zostanie „Człowiek bez barier”. Tytuł „Człowiek bez barier” od 2003 r. jest przyznawany osobie z niepełnosprawnością, której niepełnosprawność nie przeszkodziła w realizowaniu marzeń, aktywnym działaniu, osiąganiu wyznaczonych celów, a także realizacji pasji i odnoszeniu życiowych sukcesów.

W pierwszym etapie konkursu przyjmowane są zgłoszenia kandydatów, których może dokonać każda osoba fizyczna lub prawna oraz organizacja posiadająca osobowość prawną. Zgłoszenia przyjmowane są droga mailową na adres: czlowiekbb@integracja.org do 3 października br.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń Kapituła konkursu wybierze 15 finalistów. W ostatecznym głosowaniu wytypowanych zostanie 5 laureatów, z których jeden otrzyma tytuł „Człowiek bez barier” oraz statuetkę, a czterej pozostali – równorzędne wyróżnienia i statuetki.

Od 2011 roku przyznawana jest także nagroda publiczności. Laureat wybierany jest w głosowaniu internautów za pośrednictwem portalu www.niepelnosprawni.pl.

W jedenastu dotychczasowych edycjach konkursu „Człowiek bez barier” wybrano 59 osób, które walcząc z własnymi słabościami, pokonały bariery, zarówno te wewnętrzne jak i zewnętrzne. Które udowodniły, że każdy człowiek może odnieść sukces, spełniać marzenia i dać wiele innym, jeśli tylko towarzyszy mu głęboka wiara w sens tego, co robi. Wśród laureatów konkursu znajdują się m.in. uznani artyści, wybitni sportowcy, naukowcy oraz liderzy ważnych inicjatyw społecznych.

Honorowy patronat nad 12. edycją konkursu „Człowiek bez barier” objęła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać na stronie: www.czlowiekbezbarier.org.

Integracja od 20 lat konsekwentnie działa na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnościami, kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej. Głównym celem Integracji jest inicjowanie i skuteczne wdrażanie rozwiązań na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: www.integracja.org

Opublikował: psakowski Kategorie: Opieka Medyczna, Rodzina, Wyróżnione

2 komentarze

  1. Predrag Timotić napisał(a):

    215367 667835So, is this just for males, just for women, or is it for both sexes If it s not, then do women require to do anything different to put on muscle 430894

  2. boutique en ligne napisał(a):

    570842 64913I gotta bookmark this site it seems really valuable . 405351

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...