Polityka Społeczna


Wings For Life World Run: Bartosz Olszewski drugi na świecie

Dodano: 09 maja 2016

Ubiegłoroczny zwycięzca polskiej edycji Wings for Life World Run Bartosz Olszewski w tym roku uzyskał drugi wynik na świecie, przegrywając tylko z Włochem Giorgio Calcaterrą. W Polsce najlepszy okazał się Tomasz Walerowicz, a wśród pań – Agnieszka Janasiak.

Wings for Life to bieg inny niż wszystkie. Nie ma w nim typowej mety, takową stanowi samochód, który startuje pół godziny po biegaczach i z każdą kolejną godziną zwiększa swoją prędkość. Momentem ukończenia biegu przez danego zawodnika jest chwila, w której wyprzedzi go samochód pościgowy.

Polską edycję biegu po raz kolejny gościł Poznań, a kierowcą “samochodu-mety” był w tym roku Adam Małysz, który przed startem był w doskonałym humorze, chociaż miał też pewne obawy. – Rozpoczynamy pościg, jadąc 15 km/h, a to oznacza, że nie możemy używać tempomatu, bo on przy tak małych prędkościach nie działa. Będę musiał więc regulować prędkość sam i już w sobotę podczas próby przekonałem się, że nie jest to takie proste – mówił nasz były doskonały skoczek, a obecnie kierowca rajdowy. – Ale oczywiście mam nadzieję, że będę jechał jak najdłużej, a biegacze nie będą mieli mi za złe, kiedy ich dogonię – dodawał Małysz.

więcej na: eurosport.onet.pl

Opublikował: psakowski Kategorie: Rodzina, Sport, Wyróżnione

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Z okazji zbliżających się radosnych Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze ...

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...