Polityka Społeczna


Wielki sukces charytatywnej akcji Podaj łapę

Dodano: 29 listopada 2016

Druga edycja charytatywnej akcji „Podaj łapę”, zorganizowana przez sieć sklepów dla zwierząt Maxi Zoo, ponownie zakończyła się wielkim sukcesem. Cała uzbierana kwota 22 listopada została przekazana Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom.

Od 13 października już po raz drugi można było wziąć udział w specjalnej akcji charytatywnej organizowanej przez sieć sklepów Maxi Zoo w Polsce. We wszystkich lokalach firmy w Warszawie, Milanówku i Poznaniu prowadzona była sprzedaż naklejek – „łapek”, z których dochód zostanie przeznaczony na zajęcia z dogoterapii, organizowane przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom w Centrum Zdrowia Dziecka oraz w Centrum Alzheimera w Warszawie.

podaj-lape-2

Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom działa od 2008 roku. Założyła je grupa znajomych i przyjaciół, którzy chcieli pomagać dzieciom, organizując dla nich zajęcia z udziałem psów. Na przestrzeni lat zakres działalności stale się powiększał i obecnie Stowarzyszenie prowadzi zajęcia z dogoterapii zarówno dla dzieci, jak i dla osób starszych, dotkniętych chorobą Alzheimera. W stowarzyszeniu pracuje 5 psów terapeutycznych, 9 czworonogów jest w trakcie nauki. Zespół tworzą również ludzie – instruktorzy, asystenci, wykładowcy oraz wolontariusze.

Dzięki niezwykłej hojności klientów, którzy odwiedzają sklepy Maxi Zoo udało się w tym roku zebrać kwotę 32000 zł. W miniony wtorek 22 listopada cały dochód z akcji Podaj łapę  został przekazany Stowarzyszeniu podczas uroczystej gali Top For Dog, która odbyła się w Teatrze Kamienica. Czek wręczył Dyrektor sprzedaży i marketingu Maxi Zoo – Bartłomiej Łętocha.

Druga edycja akcji „Podaj łapę” była bardzo dużym sukcesem, dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych klientów. Cieszy nas tak pozytywny odzew ludzi o wielkim sercu i dlatego z wielką przyjemnością będziemy kontynuować nasz projekt w kolejnych latach. – mówi Bartłomiej Łętocha.

Maxi Zoo od początku działalności w Polsce aktywnie wpiera inicjatywy społeczne i akcje pomocy dla bezdomnych zwierząt. Podaj łapę to najważniejsza akcja charytatywna sieci sklepów Maxi Zoo, która z pewnością będzie kontynuowana w Polsce w kolejnych latach.

Źródło: www.maxizoo.pl

Opublikował: psakowski Kategorie: Ochrona środowiska, Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Z okazji zbliżających się radosnych Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze ...

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...