Polityka Społeczna


W Warszawie Seniorzy przejdą środkiem ulicy

Dodano: 18 czerwca 2015

Dobre praktyki – woj. mazowieckie.

Parada Seniorów 2015 w Warszawie.

20 czerwca rusza Ogólnopolska Parada Seniorów. Impreza zwołana została przez najstarszą polską DJ-kę: 75-letnią DJ Wikę oraz Fundację Zaczyn. Marsz wyruszy w samo południe z pl. Konstytucji w Warszawie.

Wydarzenie jest odpowiedzią na postępujące zmiany demograficzne. Liczba osób starszych rośnie i będzie rosnąć przez najbliższe kilka dekad. – Tymczasem nie mamy w Polsce spójnej Polityki Senioralnej powalającej żyć osobom starszym godnie oraz wykorzystać ich ogromny potencjał społeczny. Chcemy zmian na tym polu – informują organizatorzy.
Ekipę organizatorów parady tworzy kilkadziesiąt osób w każdym wieku. Najstarsi mają ponad 80 lat, najmłodsi mniej niż 20. – Wszyscy jesteśmy aktywni społecznie, ciekawi świata, zdeterminowani by zabiegać o dobrą przyszłość – niezależnie od tego ile lat nam pozostało. Działamy przeciw stereotypom i wykluczeniu. A w czasie Parady zamierzamy przede wszystkim dobrze się bawić. To nasze święto – jedyne takie w roku – zachęcają współtwórcy imprezy.

Kolorowy przemarsz przez centrum miasta wzbogacą bębniarze, dwie ruchome sceny muzyczne na londyńskich autobusach, szczudlarze, a także gwizdki i wuwuzele. Po paradzie odbędzie się kilkugodzinny piknik na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Paradę poprowadzi DJ Wika. Ambasadorami wydarzenia są w tym roku m.in. Aleksander Doba – sześćdziesięciosiedmiolatek, który opłynął świat i otrzymał tytuł Podróżnika Roku „National Geographic”; Dziarski Dziadek – czyli pan Antoni Huczynski, który pokazuje Polakom jak dbać o zdrowie mając sporo ponad 90 lat; Zofia Czerwińska – aktorka znana z kultowych ról w „Czterdziestolatku” czy „Rejsie”; Stanisław Kowalczyk – 105-letni rekordzista świata w biegu seniorów na 100 metrów, Władysław Kozakiewicz – mistrz olimpijski, autor słynnego gestu na olimpiadzie w Moskwie oraz inne, równie nietuzinkowe osoby.

Parada wyruszy w sobotę 20 czerwca o godz. 12.00 z pl. Konstytucji. Piknik rozpocznie się o 13:00 na terenie CSW przy Alejach Ujazdowskich.

Źródło: serwis prasowy Fundacji Zaczyn

Opublikował: m.kubel Kategorie: Dobre praktyki, Opieka Medyczna, Pomoc Społeczna, Rodzina, Wyróżnione

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...