Polityka Społeczna


Uczniowie z Polski z medalami na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Rio de Janeiro

Dodano: 27 lipca 2017

Polscy uczniowie doskonale spisują się w finałach międzynarodowych konkursów przedmiotowych organizowanych podczas tegorocznych wakacji. Tym razem dobra wiadomość przyszła ze stolicy Brazylii. Licealiści z Krakowa, Rzeszowa, Torunia i Końskich wrócą z 58.Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej (IMO 2017) z 6 medalami – 1 złotym i 5 brązowymi.

W tegorocznej edycji olimpiady, która odbyła się w dniach 12-23 lipca, udział wzięło 615 uczniów ze 111 krajów świata. W gronie 28 najlepszych młodych matematyków znalazł się Mariusz Trela z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, który wywalczył złoty medal. Bezbłędnie rozwiązał 4 zadania konkursowe.

Brązowe medali zdobyli: Radomił Baran (Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie), Bartłomiej Bollin (Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu), Maciej Dziuba (II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich), Jan Fornal (Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie), Tomasz Przybyłowski (Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu). Sumaryczna liczba punktów pozwoliła naszej drużynie zająć 22. miejsce.

Polska delegacja została wyłoniona podczas trójstopniowych zawodów organizowanych w ramach 68. Olimpiady Matematycznej. Finał konkursu odbył się na początku kwietnia w Końskich. Laureaci krajowej rywalizacji reprezentują Polskę także na Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Matematycznej i Zawodach Matematycznych Państw Bałtyckich.

Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna jest jednym z najstarszych międzynarodowych konkursów przedmiotowych. Po raz pierwszy została organizowana w 1959 r. w Rumunii. Spotykają się na niej najlepsi młodzi matematycy, którzy zwyciężyli rywalizację w swoich krajach.

Więcej informacji na temat 58. Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej można znaleźć na stronie: http://www.imo-official.org/

Wszystkim nagrodzonym w Rio serdecznie gratulujemy. Jesteśmy dumni z naszych wspaniałych młodych matematyków!

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Opublikował: psakowski Kategorie: Kultura, Nauka

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...