Polityka Społeczna


Sejm uchwalił ustawę “Mama 4 plus”

Dodano: 12 lutego 2019

Sejm w nocy ze środy na czwartek uchwalił ustawę “Mama 4 plus” o tzw. matczynych emeryturach. Ustawa przewiduje, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury. Świadczenie ma być wypłacane od 1 marca tego roku.

Jeszcze przed głosowaniem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska przekonywała, że proponowana regulacja to “honorowe rozwiązanie doceniające rodzicielstwo”. “Mówicie tu dzisiaj o dyskryminacji ojców, a ja się upominam i ten projekt upomina się o sprawiedliwość dla matek, które wychowały wiele dzieci, które dzisiaj może mają 70 lat i w systemie, który obowiązywał wcześniej nie mają czasami prawa do najniższego świadczenia” – mówiła szefowa MRPiPS.

więcej na stronie: www.interia.pl

Opublikował: psakowski Kategorie: Rodzina

Jedna Odpowiedź

  1. matka pracująca pisze:

    Nie zgadzam się z tą ustawą, znam matki które miały nawet po 10 dzieci, a pracowały i wypracowały sobie emeryturę. Kobieta ma około 40 lat na podjęcie pracy zarobkowej i spokojnie w tym okresie może przepracować minimum 10 lat nawet jeśli wychowuje kilkoro dzieci, przecież chyba nikt nie zajmuje się opieką nad zdrowym dzieckiem przez 40 lat. Powyższa ustawa to policzek dla kobiet pracujących i jednocześnie wychowujących dzieci, bo to właśnie z ich składek będą wypłacane tzw emerytury dla tych którzy nigdy nie pracowali zawodowo. Od kiedy emerytury wypłaca się bez odprowadzania składek. Ta ustawa jest niezgodna z wszelkimi zasadami także moralnymi.
    Matka pracująca

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Z okazji zbliżających się radosnych Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze ...

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...