Polityka Społeczna


Samsung bez barier

Dodano: 19 listopada 2015

6 listopada 2015 roku, Samsung Brand Store w CH Arkadia otrzymał certyfikat „Obiekt bez barier” Fundacji „Integracja”. Jest to pierwsze wyróżnienie tego typu dla firmy z branży nowoczesnych technologii. Potwierdza ono dostępność architektoniczną lokalizacji dla osób z niepełnosprawnościami.

Arkadia_certyfikat_1

 

Samsung Electronics Polska zrobił kolejny krok w ułatwieniu osobom niepełnosprawnym dostępu do nowoczesnych technologii. Po przygotowaniu internetowego punktu obsługi klienta dla osób niesłyszących, tym razem do potrzeb osób niepełnosprawnych został dostosowany Samsung Brand Store. Jest on jak dotąd jedynym obiektem z branży technologicznej, który otrzymał certyfikat „Obiekt bez barier”.

Nowoczesne technologie to dziś często jedyny kontakt ludzi niepełnosprawnych ze światem zewnętrznym. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby nasze sklepy były im przyjazne i otwarte na ich potrzeby – podkreśla Magdalena Olborska, CSV & Partnership Manager w Samsung Electronics Polska.

Certyfikat Fundacji „Integracja” jest przyznawany obiektom użyteczności publicznej, biurowym, handlowym i mieszkalnym. Warunkiem jego uzyskania jest pozytywny wynik audytu architektonicznego. Samsung Brand Store w CH Arkadia pomyślnie przeszedł test i wizytację komisji, dlatego od dzisiaj wszyscy klienci będą mogli czuć się w nim komfortowo. Poświadcza to prezes Fundacji „Integracja”, Pan Piotr Pawłowski:

– Bardzo cieszę się, że Integracja jest partnerem firmy Samsung w promowaniu szeroko rozumianej dostępności. Jestem pod wielkim wrażeniem kompleksowych działań, które podjęła firma Samsung, by zapewnić klientom z niepełnosprawnością pełną dostępność, która umożliwi im swobodne i samodzielne korzystanie z punktu handlowego – powiedział Piotr Pawłowski z Fundacji „Integracja”.

Arkadia_certyfikat_2

Samsung Brand Store w CH Arkadia przeszedł wiele zmian, aby stać się obiektem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. Na szczególną uwagę zasługuje nowe stanowisko do obsługi osób starszych i niepełnosprawnych, które ma specjalne udogodnienia i jest obsługiwane przez wykwalifikowany personel. W dodatku w całym obiekcie zrezygnowano z mebli utrudniających orientację w przestrzeni osobom niewidomym, bądź poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Wiele wysiłku i pracy wymagała zmiana rodzaju oświetlenia w salonie, tak aby ułatwiało ono poruszanie się po sklepie osobom niedowidzącym i komunikację z personelem klientom  niedosłyszącym. Jedną z najważniejszych modyfikacji wyróżniających to miejsce jest z pewnością aplikacja „MIGAM”, która ułatwi obsługę osób głuchoniemych. Zwrócono uwagę także na opisy produktów – zwiększając czcionkę, kontrast barw i ich umiejscowienie. Ta zmiana wpłynie na korzyść wszystkich klientów, w szczególności, że do końca roku trzy nowe sklepy – w Bydgoszczy, Wrocławiu i w Kielcach, zostaną przystosowane na wzór Samsung Brand Store w CH Arkadia.

O Samsung Electronics

Samsung Electronics Co., Ltd. Zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 286 000 pracowników w 80 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 216,7 mld USD. Więcej informacji znajduje się pod adresem www.samsung.pl .

SAMSUNG

Kinga Wodzynska

Źródło: havaspr.pl

Opublikował: psakowski Kategorie: Nauka, Rodzina, Wyróżnione

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...