Polityka Społeczna


Ostrołęcka akcja “Pomagamy Mikołajowi” – przyłącz się !

Dodano: 24 listopada 2015

Akcja „Pomagamy Mikołajowi.pl” spełnia marzenia dzieci z Ostrołęki i regionu ostrołęckiego od siedmiu lat. W tym czasie udało nam się dotrzeć do tysięcy rodzin, których sytuacja finansowa nie pozwalała na przygotowanie prezentów pod choinkę. Wraz z pomocą ludzi, którym los dzieci nie był obojętny sprawiliśmy, że w ich domach w święta Bożego Narodzenia zabrzmiał dawno nie słyszany śmiech.

O rozmiarach  naszej akcji niech świadczą liczby podane poniżej. Każda z nich to część uśmiechu jaki udało nam się ofiarować.

11 – z tylu osób składało się najliczniejsze w historii akcji obdarowane rodzeństwo;

2624 – tyle dziecięcych marzeń udało się spełnić w ciągu ostatnich sześciu lat. Tyle prezentów trafiło do dzieci.

32 761 – tyle wejść na stronę PomagamyMikolajowi.pl notowaliśmy 4 grudnia, który był w zeszłym roku dniem największego zainteresowania akcją (po odezwie Ewy Chodakowskiej).

Nie było by akcji Pomagamy Mikołajowi, gdyby nie ludzie gotowi poświęcić własny czas i zaangażowanie, by pomóc. W zeszłorocznej edycji akcji 2012/2013 w naszym sztabie na zmianę pracowało sześć osób. Przez kilka edycji było ich kilkanaście. Czytali, dzwonili, pakowali i rozwozili paczki.

Dodatkowe osoby pomagały przy wprowadzaniu listów do bazy danych oraz zamieszczeniu ich na stronie internetowej. Zaangażowały się też osoby pracujące w gminach – sprawdzały, które listy muszą być spełnione w pierwszej kolejności.

Niezwykle ważna jest promocja akcji, w którą każdego roku angażują się gwiazdy. Honorowymi przyjaciółmi zostali między innymi: Zakopower, Chłopcy Kontra Basia, Kabaret Młodych Panów, Julia Marcell i zespół Droga na Ostrołękę. Pomogły także Ewa Chodakowska i Kasia Nosowska.

Każdego roku w akcję włączają się też firmy i instytucje. Naszymi partnerami są między innymi Fundacja Drabina Rozwoju, Stora Enso, i empik. W zeszłym roku zaangażowaliśmy także firmę Energa, Rukki, LeenLife, Muzeum w Łazienkach Królewskich. 40 paczek przekazało też Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, ze starostą Stanisławem Kubłem na czele.

Każdego roku w pomocy akcji Pomagamy Mikołajowi.pl biorą udział także restauracja Cztery Pory Roku z Łomży, Hostel Fabryka z Warszawy oraz Fundacja Drabina Rozwoju, gdzie darczyńcy mogą zostawiać paczki.

Share

Źródło: www.pomagamymikolajowi.pl

Opublikował: psakowski Kategorie: Pomoc Społeczna, Rodzina, Wyróżnione

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...