Polityka Społeczna


Najcieplejsze lato w historii !

Dodano: 24 września 2015

Temperatury, które tego lata odnotowano na całym świecie, były najwyższe w całej historii pomiarów meteorologicznych – donosi weather.com.

Rok dotychczas najcieplejszy

Narodowa Agencja ds. Oceanów i Atmosfery (NOAA) podała, że sierpień oraz pierwsze osiem miesięcy tego roku pobiły dotychczasowe rekordy ciepła sięgające 1880 roku.
To piąty rekordowo gorący sezon z rzędu, a czwarty z kolei najcieplejszy miesiąc 2015 r. Meteorolodzy podejrzewają, że rok 2015 zapisze się na Ziemi jako rekordowo ciepły, bijąc tym samym poprzedni najcieplejszy rok w historii odnotowany w 2014 r. Od roku 2000, Ziemia ustanowiła miesięczne rekordy ciepła 30 razy, a sezonowe – 11. Za tę sytuację naukowcy obwiniają kombinację zmian klimatu spowodowaną przez El Nino i działalność człowieka.

Rekordowy sierpień

Łączna średnia temperatura powierzchni ziemi oraz oceanów osiągała w sierpniu 2015 15,6 st. C i była wyższa od średniej z XX wieku o 0,88 st. C. Większość obszarów na świecie doświadczyło znacznie cieplejszych warunków, a w niektórych regionach odnotowano rekordy wszech czasów na sierpni. W sierpniu znacznie cieplej niż zwykle było w zachodnich regionach USA, Meksyku. Ameryce Południowej, Afryce, Europie i wschodniej Azji. Rekordy odnotowano w wielu krajach Ameryki Południowej, Europy, Azji i Afryki. Afryka, Europa, Ameryka Południowa doświadczyły najcieplejszego sierpnia od 1910 roku.

El Nino

W sierpniu we wschodniej części Pacyfiku temperatury były wyższe średnio o 2 st. C cieplej niż zwykle, co wskazuje na silną anomalię El Nino. Istnieje 90-procentowe prawdopodobieństwo, że El Nino utrzyma się do wiosny 2016.

Źródło: blog 

Opublikował: psakowski Kategorie: Nauka, Wyróżnione

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...