Polityka Społeczna


Mistrzyni olimpijska gościem festynu integracyjnego

Dodano: 21 sierpnia 2012

Sobota z PROMYKIEM – dobre praktyki woj. kujawsko-pomorskie.
W dniu 25 sierpnia nad jeziorem Rudnik w Grudziądzu będzie gwarno i wesoło. W tym dniu odbędzie się IX ponadlokalny festyn integracyjny organizowany przez Stowarzyszenie  dla Osób Niepełnosprawnych „Promyk” pod nazwą „Sobota z Promykiem”, współfinansowany przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego. Festyn jest objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Grudziądz, laureata statuetki „Promyk Nadziei”. Tegoroczną niespodzianką będzie zaproszony gość – medalistka olimpiady w Londynie pani Magdalena Fularczyk.

Festyn Promyka rok 2011

Stowarzyszenie do udziału we wspólnej zabawie zaprasza rodziny z osobami niepełnosprawnymi z terenu gminy Grudziądz oraz z innych stowarzyszeń z ościennych gmin. Organizacja tego typu imprezy ma na celu zintegrowanie osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, wyciągnięcie z domów osób, które często same się w nim zamykają z powodu inności, pokazanie im, że wcale nie są inni i mają takie same prawo do zabawy, radości i życia jak każda inna osoba. Zapraszani są z pełnosprawnymi członkami rodzin aby nie wyróżniali się z tłumu i mogli miło spędzić czas na zabawie ze swoimi zdrowymi rówieśnikami.

Festyn Promyka rok 2011

Będzie co oglądać. Podczas spotkania goście będą mieli okazję obejrzeć kilka ciekawych pokazów, przygotowanych przez rozmaite instytucje. Swoją sprawność oraz sprzęt demonstrować będą strażacy, policjanci, oddział ratownictwa wodnego i młodzieżowy patrol Polskiego Czerwonego Krzyża. Będą też  popisy nurków, karateków z klubu shorin-ryu i grupy airsoftowej ze Świecia. Jak zabawa nad jeziorem, to i przejażdżki wodne motorówką, żaglówką, rowerami wodnymi czy kajakami. Jak przy lesie, to i przejażdżki konne, przejażdżki bryczką. Ponadto dla uczestników przygotowano wiele zabaw integracyjnych, gier i konkursów. Każdego uczestnika za udział w zabawie czekają atrakcyjne nagrody.

Festyn Promyka rok 2011

Oprócz zabaw i konkursów będzie także coś dla podniebienia: bigos, kiełbaski z grilla, pyszne ciasta i lody. Liczymy, że ten dzień zapisze się w pamięci wszystkich uczestników jako dzień pełen uśmiechu i radości.

Opublikował: m.kubel Kategorie: Dobre praktyki, Opieka Medyczna, Pomoc Społeczna, Rodzina, Wyróżnione

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...