Polityka Społeczna


Milionowa Karta Dużej Rodziny wydana!

Dodano: 11 maja 2015

Już milion członków rodzin wielodzietnych ma swoją Kartę Dużej Rodziny. Milionową kartę odebrała dziś rodzina Niezgodzińskich z Ciechanowa.

– Milion wydanych Kart Dużej Rodziny to milion dowodów na to, że program jest potrzebny i rodziny z chęcią z niego korzystają. Dzięki współpracy nas wszystkich: rządu, samorządów, pracodawców i organizacji pozarządowych sprawiamy, że codzienne życie rodzin wielodzietnych jest choć trochę łatwiejsze – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

milionowa-kdrKarta Dużej Rodziny cieszy się dużym zainteresowaniem. W całej Polsce wystąpiło o nią już ponad 1,3 mln osób. Najwięcej kart zamówiono na Mazowszu – ponad 167 tys., w Małopolsce – ponad 135 tys. oraz na Śląsku – 106 tys. i w Wielkopolsce – ponad 104 tys.

Rodziny mogą korzystać z oferty w prawie 6 tys. miejsc zgłoszonych przez ponad 590 firm i instytucji z całej Polski. Karta zapewnia zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Obniża także koszty rachunków za usług telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach.

Milionowa karta trafiła do Ciechanowa do Państwa Renaty i Jarosława Niezgodzińskich oraz ich trójki dzieci: 20-letniej Justyny, 15-letniej Natalii i 14-letniego Marcina.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. W ciągu najbliższych lat z karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.

Na początku 2015 roku weszła w życie ustawa, która rozszerza ustawowe zniżki na przejazdy kolejowe dla dorosłych członków rodzin, wprowadza zniżki w opłacie paszportowej, znosi opłaty za wydanie odpisów aktów stanu cywilnego potrzebnych do wydania KDR oraz zapewnia darmowe wejścia do parków narodowych.

Dzięki interaktywnej mapie na stronie rodzina.gov.pl można szybko znaleźć interesujące nas ulgi według lokalizacji lub branży. Karta produkowana jest przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Ambasadorem programu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Źródło: www.mpips.gov.pl

Opublikował: admin Kategorie: Pomoc Społeczna, Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...