Polityka Społeczna


Miejska Karta Wielkiej Rodziny

Dodano: 07 września 2012

Dobre praktyki woj. mazowieckie.
Wielka rodzina to powód do dumy, ale też więcej obowiązków i wydatków. Dlatego z myślą o realnym wsparciu takich rodzin w Ostrołęce powstał program Karty Wielkiej Rodziny.
Program uchwalony przez Radę Miasta na wniosek Prezydenta Ostrołęki obowiązuje na terenie miasta, a jego koordynacją zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przy ul. Hallera 12 pok. nr 6, gdzie należy złożyć pisemny wniosek. Karty wydawane są niezwłocznie.

Prezydent Miasta podczas inauguracji

Z ulg wynikających z programu mogą korzystać rodziny wielodzietne i rodziny zastępcze wychowujące troje i więcej dzieci w wieku do 18 lat lub w przypadku studentów do 25 roku życia.
Ulgi stosowane są do różnych aktywności społecznych, w których poruszają się rodziny. Najczęściej jest to 50% ulga w zakupie biletów do kina, na basen, na łyżwy czy korty tenisowe. Jest to także możliwość bezpłatnego przejazdu środkami komunikacji miejskiej w soboty, niedziele i święta oraz dodatkowe zniżki dla rodziców dzieci korzystających ze żłobka lub biorących udział w zajęciach zespołów artystycznych Ostrołęckiego Centrum Kultury.
– Poprzez ten projekt samorząd chce przypomnieć, że największą wartość w naszym mieście stanowią rodziny, w których zaistniała odwaga posiadania i wychowywania gromadki dzieci – powiedział Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki. – Chcemy te szlachetne trudy wspierać.
Uzyskanie samej karty jest bezpłatne i nie wymaga żadnych zaświadczeń o dochodach.

Mariusz Kubeł

Opublikował: m.kubel Kategorie: Dobre praktyki, Oświata, Pomoc Społeczna, Rodzina, Wyróżnione

3 komentarze

  1. Jolgud napisał(a):

    Gratuluję pomysłu, bardzo dobry i godny naśladowania………..

  2. smerter napisał(a):

    992636 433193Wow, superb weblog layout! How long have you been blogging for? you make blogging appear effortless. The overall appear of your website is magnificent, as effectively as the content material! xrumer 645515

  3. diyala coehuman napisał(a):

    380933 273178Youre so cool! I dont suppose Ive learn something like this before. So nice to search out any person with some unique thoughts on this topic. realy thank you for starting this up. this web website is 1 thing thats needed on the net, someone with a bit of originality. helpful job for bringing something new to the internet! 906098

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...