Polityka Społeczna


Lasy państwowe naszym wspólnym dobrem

Dodano: 24 lipca 2018

Odpowiadając na liczne insynuacje medialne pojawiające się na temat prywatyzacji Lasów Państwowych, Ministerstwo Środowiska kategorycznie zaprzecza nieprawdziwym pogłoskom.

Lasy Państwowe to dobro wspólne wszystkich Polaków. Od niemal 95 lat Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe dba o polskie lasy z należytą pieczołowitością. Polski system zarządzania lasami może być światowym przykładem prowadzenia właściwej i zrównoważonej gospodarki leśnej.

Działalność Lasów Państwowych to również nieoceniona misja edukacyjna oraz udostępnianie społeczeństwu terenów leśnych na cele rekreacyjne i turystyczne. Bardzo istotny jest również wkład PGL LP w walkę o lepszy klimat poprzez sadzenie ponad 500 mln nowych drzew rocznie i stałe zwiększanie lesistości kraju. Leśnicy to od zawsze tożsamość Polski, ludzie, którzy poświęcają się służbie ojczyźnie oraz lasom tak, aby kolejne pokolenia mogły się cieszyć skarbem, jakim są polskie lasy.

Dlatego Ministerstwo Środowiska, doceniając działalność pracowników Lasów Państwowych i piękną kartę historyczną, zapewnia o swoim wsparciu dla leśników i podkreśla z pełną stanowczością, że nie ma planów prywatyzacji PGL LP. Każdy, kto powiela te nieprawdziwe informacje i wprowadza w błąd opinię publiczną, powtarza niemające pokrycia w rzeczywistości kłamstwa.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Opublikował: psakowski Kategorie: Ochrona środowiska

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Z okazji zbliżających się radosnych Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze ...

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...