Polityka Społeczna


Koniec EFS – kryzys czy rozkwit rynku szkoleń?

Dodano: 16 marca 2012

Na zaproszenie Polskiej Izby Firm Szkoleniowych wzięliśmy udział w konferencji prasowej

„Czy w 2012 roku nastąpi załamanie rynku szkoleń ze względu na brak środków unijnych i jakie ma to znaczenie dla polskich firm i organizacji?” – na to pytanie odpowiadali przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej,  Polskiej Izby Firm Szkoleniowych oraz firmy HRP podczas konferencji prasowej poświęconej raportowi HRP „EFS – End of Financial Support. Przyszłość rynku szkoleń w Polsce.”

Konferencja odbyła się w dniu 15 marca 2012 roku (czwartek) o godzinie 11.00 w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie.

Badanie rynku szkoleniowego „EFS – End of Financial Support. Przyszłość rynku szkoleń w Polsce”  powstało w kontekście kolejnej fali kryzysu gospodarczego oraz kończących się środków unijnych przeznaczonych na dofinasowanie szkoleń. Celem badania było dostarczenie wiedzy na temat tego, w jaki sposób będzie funkcjonowała branża szkoleniowa w Polsce, która od 2004 roku opierała swoje działania przede wszystkim na środkach pozyskiwanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Przedmiotem badania zrealizowanego przez firmę HRP były opinie na temat kształtowania się cen, jakości, tematyki i form szkoleń, a także popytu na szkolenia komercyjne, po kilkuletnim okresie korzystania przez organizacje i instytucje ze szkoleń dofinansowywanych. W badaniu wzięło udział blisko 500 osób – przedstawicieli firm szkoleniowych z całej Polski, a także trenerów i specjalistów działów HR. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.hrp.com.pl. Podczas konferencji prasowej zostały przedstawione główne tezy i konkluzje wynikające z przeprowadzonych badań. Firma HRP przygotowała także scenariusz rozwoju rynku szkoleniowego w Polsce na najbliższe lata i opracowała typy strategii dostosowania się firm szkoleniowych do nowych warunków rynku.

Konferencję prowadzili:

Andrzej Arendarski – Prezes Krajowej Izby Gospodarczej

Ireneusz Górecki – Prezes Polskiej Izby Firm Szkoleniowych

Małgorzata Czernecka – Dyrektor Zarządzający HRP, pomysłodawczyni i współautorka badania „EFS – End of Financial Support. Przyszłość rynku szkoleń w Polsce”.

Fot. Redakcja

Konferencja PIFS 3

Fot. Redakcja

Opublikował: m.kubel Kategorie: Oświata, Pomoc Społeczna, Rodzina, Wyróżnione

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...