Polityka Społeczna


Kolejne województwa objęte inicjatywą „Lagging Regions”

Dodano: 21 lipca 2017

Województwo śląskie i małopolskie zostały objęte inicjatywą „Lagging Regions”. O przedłużeniu inicjatywy oraz o jej rozszerzeniu zdecydowała Komisja Europejska.  W spotkaniu z przedstawicielami Komisji Europejskiej wziął udział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak oraz marszałkowie województw podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Inicjatywa Lagging Regions została zainicjowana przez Komisję Europejską, jako odpowiedź na problemy strukturalne występujące w niektórych regionach, które uniemożliwiają im pełne wykorzystanie funduszy europejskich. Celem inicjatywy jest zidentyfikowanie czynników ograniczających wzrost i określenie jakie działania należy podjąć, aby odblokować potencjał rozwojowy, co pozwoli na zwiększenie skuteczności stosowanych instrumentów polityki spójności.

Podczas spotkania w Ministerstwie Rozwoju, przedstawiciele województw, które ze strony polskiej są zaangażowane w inicjatywę: marszalek woj. podkarpackiego Władyslaw Ortyl i wicemarszalek woj. świętokrzyskiego Marek Szczepanik podzielili się doświadczeniami z pierwszej edycji Inicjatywy. W województwie podkarpackim analizie został poddany obszar innowacyjności, wykorzystania instrumentów finansowych i prac badawczo-rozwojowych, zaś w świętokrzyskim kwestia powiązania szkolnictwa zawodowego z regionalnym rynkiem pracy. W obu województwach przyjrzano się również zagadnieniom związanym z przedsiębiorczością.

Lista uczestników, którzy mogą być objęci inicjatywą Lagging Regions jest wciąż otwarta. Do obszarów, które będzie obejmowała kolejna edycja należą m.in.: kwestie dotyczące przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom powietrza oraz poprawa funkcjonowania inspekcji.

 

Źródło: www.mr.gov.pl

Opublikował: admin Kategorie: Ochrona środowiska

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Z okazji zbliżających się radosnych Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze ...

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...