Polityka Społeczna


Kolejne województwa objęte inicjatywą „Lagging Regions”

Dodano: 21 lipca 2017

Województwo śląskie i małopolskie zostały objęte inicjatywą „Lagging Regions”. O przedłużeniu inicjatywy oraz o jej rozszerzeniu zdecydowała Komisja Europejska.  W spotkaniu z przedstawicielami Komisji Europejskiej wziął udział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak oraz marszałkowie województw podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Inicjatywa Lagging Regions została zainicjowana przez Komisję Europejską, jako odpowiedź na problemy strukturalne występujące w niektórych regionach, które uniemożliwiają im pełne wykorzystanie funduszy europejskich. Celem inicjatywy jest zidentyfikowanie czynników ograniczających wzrost i określenie jakie działania należy podjąć, aby odblokować potencjał rozwojowy, co pozwoli na zwiększenie skuteczności stosowanych instrumentów polityki spójności.

Podczas spotkania w Ministerstwie Rozwoju, przedstawiciele województw, które ze strony polskiej są zaangażowane w inicjatywę: marszalek woj. podkarpackiego Władyslaw Ortyl i wicemarszalek woj. świętokrzyskiego Marek Szczepanik podzielili się doświadczeniami z pierwszej edycji Inicjatywy. W województwie podkarpackim analizie został poddany obszar innowacyjności, wykorzystania instrumentów finansowych i prac badawczo-rozwojowych, zaś w świętokrzyskim kwestia powiązania szkolnictwa zawodowego z regionalnym rynkiem pracy. W obu województwach przyjrzano się również zagadnieniom związanym z przedsiębiorczością.

Lista uczestników, którzy mogą być objęci inicjatywą Lagging Regions jest wciąż otwarta. Do obszarów, które będzie obejmowała kolejna edycja należą m.in.: kwestie dotyczące przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom powietrza oraz poprawa funkcjonowania inspekcji.

 

Źródło: www.mr.gov.pl

Opublikował: admin Kategorie: Ochrona środowiska

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...