Polityka Społeczna


Kolejne województwa objęte inicjatywą „Lagging Regions”

Dodano: 21 lipca 2017

Województwo śląskie i małopolskie zostały objęte inicjatywą „Lagging Regions”. O przedłużeniu inicjatywy oraz o jej rozszerzeniu zdecydowała Komisja Europejska.  W spotkaniu z przedstawicielami Komisji Europejskiej wziął udział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak oraz marszałkowie województw podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Inicjatywa Lagging Regions została zainicjowana przez Komisję Europejską, jako odpowiedź na problemy strukturalne występujące w niektórych regionach, które uniemożliwiają im pełne wykorzystanie funduszy europejskich. Celem inicjatywy jest zidentyfikowanie czynników ograniczających wzrost i określenie jakie działania należy podjąć, aby odblokować potencjał rozwojowy, co pozwoli na zwiększenie skuteczności stosowanych instrumentów polityki spójności.

Podczas spotkania w Ministerstwie Rozwoju, przedstawiciele województw, które ze strony polskiej są zaangażowane w inicjatywę: marszalek woj. podkarpackiego Władyslaw Ortyl i wicemarszalek woj. świętokrzyskiego Marek Szczepanik podzielili się doświadczeniami z pierwszej edycji Inicjatywy. W województwie podkarpackim analizie został poddany obszar innowacyjności, wykorzystania instrumentów finansowych i prac badawczo-rozwojowych, zaś w świętokrzyskim kwestia powiązania szkolnictwa zawodowego z regionalnym rynkiem pracy. W obu województwach przyjrzano się również zagadnieniom związanym z przedsiębiorczością.

Lista uczestników, którzy mogą być objęci inicjatywą Lagging Regions jest wciąż otwarta. Do obszarów, które będzie obejmowała kolejna edycja należą m.in.: kwestie dotyczące przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom powietrza oraz poprawa funkcjonowania inspekcji.

 

Źródło: www.mr.gov.pl

Opublikował: admin Kategorie: Ochrona środowiska

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...