Polityka Społeczna


I bieg pod górę

Dodano: 05 czerwca 2012

Dobre praktyki woj. kujawsko-pomorskie

Bieganie jest trendy.
Poświęcając temu sportowi jedynie kilkadziesiąt minut dziennie możemy poprawić kondycję i zrzucić zbędne kilogramy. Podczas intensywnego, godzinnego biegu możemy spalić nawet 1000 kalorii. Plusów uprawiania tego sportu jest jednak o wiele więcej. Regularne bieganie rewelacyjnie wpływa na organizm człowieka: zmianie ulega struktura mięśni, spada zawartość tłuszczu w organizmie. To jednak nie wszystko – wysiłek fizyczny spowodowany bieganiem pozytywnie wpływa także na psychikę. To aktywność nie tylko dla ciała, ale również dla ducha.
2 czerwca każdy mógł spróbować swoich sił w “I Biegu pod górę”, który odbył się w Dąbrówce Królewskiej w Gminie Gruta (koło Grudziądza). Tamtejsza góra przyprawia o zawrót głowy osoby mające pokonać ją choćby pieszo. Bieg był więc jeszcze większym wyzwaniem. Chętni mieli do pokonania dystans około 10 kilometrów. Większa część trasy biegła drogami szutrowymi oraz przez las, wzdłuż rzeki Osa. Do wzięcia udziału w imprezie zachęciła również możliwość podziwiania rozpościerających się tutaj pięknych krajobrazów doliny Osy.
Impreza zgromadziła kilkudziesięciu biegaczy z całej Polski, gotowych zmierzyć się z tamtejszą górą. Najmłodszy zawodnik miał zaledwie 13 lat. Miłością do biegania zaraził go tata – również biegacz. I Bieg pod Górę przyciągnął do podgrudziądzkiej wsi zawodników z całego kraju– między innymi Warszawy, Torunia, Brodnicy, Głuchołazów czy Zamościa.
Łatwo nie było, ponieważ zawodnikom na trasie przeszkadzał padający deszcz. Jednak jak się okazało góra zawodnikom zaimponowała a deszcz nie odstraszył. Jak podkreślali zawodnicy – im trudniej, tym lepiej.
Debiutująca impreza okazała się sukcesem i można się spodziewać kolejnej za rok.

Źródło  Jolanta Gudera – Grudziądz

Foto Portal Miejski Grudziądza

Opublikował: m.kubel Kategorie: Opieka Medyczna, Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...