Polityka Społeczna


Gwiazdy Dobroczynności na start

Dodano: 11 sierpnia 2015

Ruszyła VII edycja Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności organizowana przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Osoby znane stają się świadome swego wpływu i coraz częściej użyczają swojego wizerunku w kampaniach i akcjach społecznych, zakładają fundacje i stowarzyszenia, stają się darczyńcami organizacji społecznych. Jak mówią organizatorzy Plebiscytu: Wierzymy, że dzięki takim ludziom, dobre przykłady oraz wiedza o tym, że pomaganie innym nie musi wymagać dużo wysiłku i środków, a za to daje mnóstwo satysfakcji, zachęcą i zmotywują Polaków do działań społecznych.
Do składania nominacji o tytuł “Gwiazdy Dobroczynności” zaproszone są fundacje, stowarzyszenia, firmy, menedżerowie Gwiazd oraz inne instytucje współpracujące z osobami publicznie znanymi i udzielającymi się społecznie.

gwiazdy dobroczynnosciTytuł „Gwiazdy Dobroczynności” przyznawany jest w 5 kategoriach: Edukacja, Kultura, Zdrowie, Ekologia, Pomoc charytatywna. Kapituła Plebiscytu przyznaje również nagrodę specjalną – Honorową Gwiazdę Dobroczynności, a Magazyn SHOW Gwiazdę Dobroczynności Magazynu SHOW – osobie, która wykazuje się działalnością społeczną zasługującą, w ocenie przedstawicieli magazynu SHOW, na szczególne uznanie. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła Plebiscytu wybierze maksymalnie 25 najlepszych kandydatur. Laureaci zostaną wyłonieni już w drodze otwartego głosowania za pośrednictwem Internetu, które odbędzie się na stronie Gwiazdy Dobroczynności oraz poprzez aplikację na Facebooku. Organizacja, której kandydat otrzyma tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” otrzyma czek na 5000 zł.
Źródło serwis prasowy Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce

Opublikował: admin Kategorie: Dobre praktyki, Oświata, Pomoc Społeczna, Rodzina, Wyróżnione

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Z okazji zbliżających się radosnych Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze ...

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...