Polityka Społeczna


Dofinansowanie na pomoc społeczną

Dodano: 05 lutego 2013

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych rozpoczęła nabory wniosków na dofinansowanie projektów wspierających rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez Ośrodki Pomocy Społecznej i Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie na Mazowszu. Na realizację projektów systemowych przez OPS w województwie mazowieckim przewidziano kwotę w wysokości 12 641 857,10 zł oraz 1 964 541,00 zł na realizację projektów systemowych przez Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie.

Przedmiotem ogłoszonych przez MJWPU naborów są projekty systemowe mające na celu przywrócenie osób wykluczonych na rynek pracy oraz ich integrację ze społeczeństwem, poprzez przywrócenie zdolności do zatrudnienia:

  • rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej – działania podejmowane przez mazowieckie OPS będą skierowane m.in. do osób bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo oraz osób zatrudnionych zagrożonych wykluczeniem społecznym i osób traktowanych jako otoczenie osób wykluczonych społecznie.
  • rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie – wsparcie będzie dotyczyło grup docelowych takich jak: osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo oraz osoby zatrudnione zagrożone wykluczeniem społecznym i osoby traktowane jako otoczenie osób wykluczonych społecznie.

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych apeluje do wszystkich uprawnionych beneficjentów o składanie wniosków o dofinansowanie.

Źródło: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Opublikował: psakowski Kategorie: Pomoc Społeczna, Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...