Polityka Społeczna


Dobry start wyrównuje status dzieci

Dodano: 31 sierpnia 2018

Wyprawka szkolna przyznawana w ramach programu Dobry start wyrównuje status dzieci; edukacja to najważniejsza inwestycja w przyszłość Polski – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji podsumowującej realizację programu Dobry Start.

Premier podkreślił, że Dobry Start jest programem równościowym, nie dyskryminującym nikogo. Objęte są nim wszystkie dzieci. Wyprawka nie powinna dzielić w szkole dzieci na lepsze i gorsze – mówił. Jak podkreślił, edukacja dzieci i młodzieży to najważniejsza inwestycja w przyszłość Polski.

– “To inwestycja, dzięki której Polska będzie się lepiej i szybciej rozwijać. Nasze wspaniałe talenty ukryte w różnych zaułkach ulic miast, w miasteczkach, w polskich wsiach muszą być wydobyte” – powiedział premier Morawiecki.

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej powiedziała, że w ramach programu “Dobry start” 40 proc. rodzin otrzymało już świadczenie. Według danych z 24 sierpnia, z 3,4 mln rodzin uprawnionych do świadczenia “Dobry start” już 2,5 mln złożyło wnioski.

“Możemy powiedzieć, że 40 proc. już otrzymało wypłaty. Poszło na to 540 mln zł. Całość programu to jest 1,44 mld zł” – powiedziała minister Rafalska.

więcej na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Opublikował: psakowski Kategorie: Oświata, Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Z okazji zbliżających się radosnych Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze ...

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...