Polityka Społeczna


Blisko 100 pracodawców w bazie sprawniwpracy.pl

Dodano: 26 marca 2015

Blisko 100 pracodawców zarejestrowało się już w bazie prowadzonego przez Integrację serwisu Sprawniwpracy.pl, w którym znaleźć można oferty pracy, dokumenty aplikacyjne oraz odpowiedzi na pytania dotyczące różnych aspektów zatrudniania osób z niepełnosprawnością i poszukiwania pracy.

Setki ofert pracy

W serwisie prowadzonym we współpracy z Mondial Assistance, wiodącym dostawcą usług assistance i ubezpieczeń turystycznych w Polsce i na świecie, oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zarejestrowanych jest w tej chwili aż 98 pracodawców udostępniających 260 aktualnych ofert pracy. Skorzystać może z nich 1524 zarejestrowanych w tej chwili kandydatów. Nasz serwis umożliwia kontaktowanie ich z pracodawcami zainteresowanymi zatrudnieniem osób z niepełnosprawnością, sprzyjając aktywizacji zawodowej reprezentantów tej grupy społecznej, stanowiącej jeden z podstawowych celów działania naszej organizacji. W bazie znajdują się w tej chwili m.in. Bank BPH, Orlen, Smyk, Dino, Bouygues Immobilier, Manpower i wielu innych.

Pakiet korzyści dla pracodawcy i pracowników

W ramach strony funkcjonują Strefa Kandydata, umożliwiająca między innymi uzyskanie specjalnego statusu Rekomendowany, potwierdzającego rozwinięte kwalifikacje i kompetencje zawodowe kandydatów. Mają oni też okazję uzyskać wsparcie doradców zawodowych, bezpłatny dostęp do porad prawnych, finansowanie szkoleń rozwijających kwalifikacje, poradnictwo psychologiczne i indywidualne konsultacje ze specjalistami, co umożliwia współpraca z siecią regionalnych Centrów Integracja.

Serwis oferuje też pakiet korzyści dla pracodawców, mogących skorzystać ze Strefy Pracodawcy. Są to: uczestnictwo w największym w Polsce i najlepiej rozpoznawanym programie promującym zatrudnianie osób z niepełnosprawnością, ułatwienie, a tym samym zmniejszenie kosztów procesu rekrutacji, dzięki wykorzystaniu serwisu internetowego programu oraz pomocy specjalistów z Integracji, skorzystanie z działań PR na rzecz firmy partnerskiej, czy publikacja informacji o przystąpieniu do programu na łamach naszych serwisów oraz magazynu „Integracja” dystrybuowanego w 30-tysięcznym nakładzie.

Działalność programu wspierają regionalne Centra Integracja, prowadzące swoją działalność w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdyni i Zielonej Górze.

Źródło: www.integracja.org

Opublikował: psakowski Kategorie: Rodzina, Służby Zatrudnienia

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...