Polityka Społeczna


100 na 100, czyli największy projekt muzyczny wolnej Polski

Dodano: 06 lipca 2018

– 11 listopada na 22 estradach, w tym 11 za granicą, zabrzmi 100 polskich utworów muzycznych – zapowiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, odnosząc się do projektu “100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Program jest flagowym przedsięwzięciem muzycznym na 100-lecie odzyskania niepodległości – dodał. Konferencja prasowa zapowiadająca to wydarzenie odbyła się 19 czerwca br. w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

„To unikatowe przedsięwzięcie”

– Program, który dzisiaj prezentujemy „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, jest jednym z flagowych przedsięwzięć muzycznych realizowanych w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości. Być może najważniejszym – powiedział wicepremier Piotr Gliński.

Minister kultury zapowiedział, że “kulminacją projektu” będzie 11 listopada 2018 r., kiedy “w 11 najważniejszych instytucjach muzycznych w Polsce i 11 prestiżowych estradach na świecie zabrzmi polska muzyka XX i XXI wieku”. “Nasze zaproszenie przyjęły najlepsze orkiestry i chóry” – dodał.

– Spektakularna koncepcja projektu i jego zasięg oddziaływania sprawiają, że jest to przedsięwzięcie unikatowe w skali chyba także międzynarodowej. Nikt przed nami nie wpadł na tak szalony pomysł i nikt nie odważył się podjąć jego realizacji, a dodatkowo jeszcze sfinansować – podkreślił Piotr Gliński.

więcej na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Opublikował: psakowski Kategorie: Kultura, Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Z okazji zbliżających się radosnych Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze ...

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby nadchodzący 2019 rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem,  w którym uda się ...

Gminy stracą miliony z podatków od nieruchomości

Rząd zmienił sposób opodatkowania gruntów wykorzystywanych przez firmy energetyczne . Stracą na tym samorządy – ...

UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy ...

Wings for Life World Run: Biegniemy dla tych, którzy nie mogą

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, ...