Polityka Społeczna


Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+

Dodano: 21 marca 2013
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Jak poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozpoczyna się we wszystkich województwach rekrutacja na cykl szkoleń pn. „Profesjonalna obsługa klienta w wieku 50+ w kontekście aktywizacji zawodowej”, realizowanych w ramach projektu systemowego „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet I Zatrudnienie i integracja społeczna, Działanie 1.1. Wsparcie systemowe instytucji rynku pracy. Realizacja szkoleń została zaplanowana w okresie od maja do września 2013 r.

Zakres szkoleń będzie obejmował następujące zagadnienia: budowanie relacji i współpracy z klientem 50+, efektywna komunikacja, poszukiwanie wspólnych rozwiązań – praca z klientem 50+, motywowanie osób 50+ do działania, charakterystyka osób w wieku 50+, instrumenty, formy, możliwe działania dostępne środki itp. na rzecz aktywizacji zawodowej osób w wieku 50+ – stosowane przez pracowników IRP i JOPS.
Szkolenia będą realizowane w formule blended learning, która zakłada dwa pakiety dydaktyczne tj. moduł e-learning oraz moduł stacjonarny.

Do udziału w Projekcie zapraszane są wszystkie Instytucje Rynku Pracy, publiczne jak i niepubliczne oraz jednostki zabezpieczenia społecznego z terenu całego kraju.
Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie internetowej projektu www.50plus.gov.pl w zakładce „Szkolenia blended learning”.

Źródło: serwis prasowy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Opracowanie redakcyjne Mariusz Kubeł

 

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...