Polityka Społeczna


Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+

Dodano: 21 marca 2013
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Jak poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozpoczyna się we wszystkich województwach rekrutacja na cykl szkoleń pn. „Profesjonalna obsługa klienta w wieku 50+ w kontekście aktywizacji zawodowej”, realizowanych w ramach projektu systemowego „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet I Zatrudnienie i integracja społeczna, Działanie 1.1. Wsparcie systemowe instytucji rynku pracy. Realizacja szkoleń została zaplanowana w okresie od maja do września 2013 r.

Zakres szkoleń będzie obejmował następujące zagadnienia: budowanie relacji i współpracy z klientem 50+, efektywna komunikacja, poszukiwanie wspólnych rozwiązań – praca z klientem 50+, motywowanie osób 50+ do działania, charakterystyka osób w wieku 50+, instrumenty, formy, możliwe działania dostępne środki itp. na rzecz aktywizacji zawodowej osób w wieku 50+ – stosowane przez pracowników IRP i JOPS.
Szkolenia będą realizowane w formule blended learning, która zakłada dwa pakiety dydaktyczne tj. moduł e-learning oraz moduł stacjonarny.

Do udziału w Projekcie zapraszane są wszystkie Instytucje Rynku Pracy, publiczne jak i niepubliczne oraz jednostki zabezpieczenia społecznego z terenu całego kraju.
Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie internetowej projektu www.50plus.gov.pl w zakładce „Szkolenia blended learning”.

Źródło: serwis prasowy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Opracowanie redakcyjne Mariusz Kubeł

 

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

Zolnierze wykleci

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

1 marca po raz siódmy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy ...

2017

Do siego 2017 Roku !

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby kolejny rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem, w którym zrealizujecie wszystkie ...

swieta-2016

Wesołych Świąt !

Prawdziwie radosnych, wypełnionych miłością, niosących spokój i odpoczynek Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku  2017, pełnego optymizmu i szczęścia          ...

adrianne-zawadzinska

Czym skorupka za młodu nasiąknie..

Adrianna Zawadzińska – Miss Polski na Wózku 2016 wspólnie z ekipą z Fundacji Akademia Integracji ...

Miss_2016

IV Wybory Miss Polski na Wózku

Gala Finałowa 2016 Już 16. lipca o godzinie 20.00 w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie odbędzie się ...