Polityka Społeczna


Wings for Life World Run za nami !

Dodano: 05 maja 2014
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Punktualnie o godzinie 12:00 polskiego czasu rozpoczął się bieg jakiego jeszcze nie było –Wings for Life World Run. Dokładnie w tym samym momencie, na sześciu kontynentach w 32 krajach, na 34 trasach, wystartowało 35 397 biegaczy. Na poznańskiej Malcie na linii startu ustawiło się 1156 osób.

„To jest imponujące. Serce mi rosło, jak patrzyłam na te wszystkie osoby na starcie. Co chwilę ktoś się ze mną tutaj witał. Każdy przyjechał do Poznania nie tylko, żeby biec, ale przede wszystkim, żeby pomóc innym. Nie spodziewałam się, że będzie to miało taki wymiar” – powiedziała Ambasadorka biegu, Monika Kuszyńska.

A wymiar był ogólnoświatowy. Całe wydarzenie rejestrowało ponad 200 kamer, a multirelację można było zobaczyć w największych stacjach telewizyjnych na globie. W Polsce transmisje oglądać można było w TVN24. W kategorii kobiet zwyciężyła Aga Głomb, która zakończyła bieg na 38,81 km. Najszybszym Polakiem został Grzegorz Urbańczyk, który przebiegł dystans 49,08 km. Humor dopisywał zwycięzcy polskiej edycji od początku do końca.

„Wyszedłem przebiec 5 km, a przebiegłem 50. To miała być przygoda, chciałem się pokazać z jak najlepszej strony, a wyszło wspaniale. Chciałbym pozdrowić swoją rodzinę i wszystkich kibiców, którzy na dopingowali na trasie” – podsumował Urbańczyk.

Wśród naszych Ambasadorów największy dystans pokonał człowiek, który o bieganiu wie niemal wszystko – Jerzy Skarżyński. 48-letni lekkoatleta przebiegł 36.27 km. Swój rekord życiowy ustanowił Adam Małysz. Orzeł z Wisły chciał przebiec 10 km, a zatrzymał się dopiero po ponad 19 kilometrach.

„Chciałbym przede wszystkim podziękować kibicom i osobom, które wystartowały w mojej drużynie. Ich doping pomógł mi przebiec prawie dwadzieścia kilometrów. Nigdy w życiu tyle nie przebiegłem. Zawsze startowałem na dziesięć kilometrów. Co najważniejsze, czuję, że mam kondycję. Jak leciałem równym tempem to się nie męczyłem, dopiero później poczułem zmęczenie. Gdy wracałem autobusem na linię startu, czułem te kilometry w nogach. Nie zmienia to faktu, że jestem bardzo zadowolony, że wystartowałem w tej imprezie” – powiedział Małysz.

Zwycięzcą globalnego biegu został Etiopczyk Leamawork Ketema, który pokonał 78,58 km. Drugie miejsce zajął Peruwiańczyk, Remigio Huaman Quispe, który do zwycięzcy stracił 90 metrów. Wśród pań najlepsza była Elise Selvikvåg Molvik. Norweżka przebyła aż 54,79 km, nim dogoniła ją ruchoma linia mety.

Tak naprawdę, każdy z uczestników wyścigu jest zwycięzca, albowiem wszyscy swoim czynnym udziałem w wydarzeniu, wsparli szczytny cel fundacji Wings for Life, którym jest wynalezienie skutecznej metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego – do tej pory udało się pozyskać wsparcie finansowe w kwocie ponad 3 milionów Euro!

Ci, którym nie udało się wystartować w tym roku, będą mieli do tego okazję już za rok! Kolejna edycja odbędzie się 3 maja 2015 roku.

„Jest mi niezmiernie miło poinformować, że bieg Wings for Life World run odbędzie się ponownie. Data to 3 maja 2015. Zapiszcie ją w swoich kalendarzach i nie zapomnijcie powiedzieć o niej swoim znajomym!” – skomentowała Anita Gerhardter, która pełni funkcję Prezesa Fundacji Wings for Life.

Wyniki z tegorocznej edycji zobaczyć możecie na stronie wydarzenia:http://live.wingsforlifeworldrun.com/en

Źródło: www.redbull.com

Zdjęcie: ana.lopez

 

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: psakowski Kategorie: Opieka Medyczna, Pomoc Społeczna, Rodzina, Służby Zatrudnienia

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...