Polityka Społeczna


W Warszawie Seniorzy przejdą środkiem ulicy

Dodano: 18 czerwca 2015
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Dobre praktyki – woj. mazowieckie.

Parada Seniorów 2015 w Warszawie.

20 czerwca rusza Ogólnopolska Parada Seniorów. Impreza zwołana została przez najstarszą polską DJ-kę: 75-letnią DJ Wikę oraz Fundację Zaczyn. Marsz wyruszy w samo południe z pl. Konstytucji w Warszawie.

Wydarzenie jest odpowiedzią na postępujące zmiany demograficzne. Liczba osób starszych rośnie i będzie rosnąć przez najbliższe kilka dekad. – Tymczasem nie mamy w Polsce spójnej Polityki Senioralnej powalającej żyć osobom starszym godnie oraz wykorzystać ich ogromny potencjał społeczny. Chcemy zmian na tym polu – informują organizatorzy.
Ekipę organizatorów parady tworzy kilkadziesiąt osób w każdym wieku. Najstarsi mają ponad 80 lat, najmłodsi mniej niż 20. – Wszyscy jesteśmy aktywni społecznie, ciekawi świata, zdeterminowani by zabiegać o dobrą przyszłość – niezależnie od tego ile lat nam pozostało. Działamy przeciw stereotypom i wykluczeniu. A w czasie Parady zamierzamy przede wszystkim dobrze się bawić. To nasze święto – jedyne takie w roku – zachęcają współtwórcy imprezy.

Kolorowy przemarsz przez centrum miasta wzbogacą bębniarze, dwie ruchome sceny muzyczne na londyńskich autobusach, szczudlarze, a także gwizdki i wuwuzele. Po paradzie odbędzie się kilkugodzinny piknik na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Paradę poprowadzi DJ Wika. Ambasadorami wydarzenia są w tym roku m.in. Aleksander Doba – sześćdziesięciosiedmiolatek, który opłynął świat i otrzymał tytuł Podróżnika Roku „National Geographic”; Dziarski Dziadek – czyli pan Antoni Huczynski, który pokazuje Polakom jak dbać o zdrowie mając sporo ponad 90 lat; Zofia Czerwińska – aktorka znana z kultowych ról w „Czterdziestolatku” czy „Rejsie”; Stanisław Kowalczyk – 105-letni rekordzista świata w biegu seniorów na 100 metrów, Władysław Kozakiewicz – mistrz olimpijski, autor słynnego gestu na olimpiadzie w Moskwie oraz inne, równie nietuzinkowe osoby.

Parada wyruszy w sobotę 20 czerwca o godz. 12.00 z pl. Konstytucji. Piknik rozpocznie się o 13:00 na terenie CSW przy Alejach Ujazdowskich.

Źródło: serwis prasowy Fundacji Zaczyn

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: m.kubel Kategorie: Dobre praktyki, Opieka Medyczna, Pomoc Społeczna, Rodzina, Wyróżnione

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...