Polityka Społeczna


W Polsce może powstać pierwszy ośrodek delfinoterapii

Dodano: 21 lutego 2017
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Grupa lekarzy, rehabilitantów i zootechników chce uruchomić pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami, czyli Górnośląskie Centrum Delfinoterapii (GCD). Za pomocą 5 delfinów-butlonosów będą w nim leczone dzieci oraz osoby dorosłe cierpiące na choroby psychiczne, neurologiczne, onkologiczne oraz kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży.

Przy obiekcie ma działać mały hotel i restauracja. Wieczorami chętni będą mogli popływać z naszymi morskimi pupilami. Jestnieje m.in. biznes plan, opisany cash flow, podpisaną wstępną umowę o kupnie delfinów, opracowane systemy: filtracji, zasalania i odsalania wody, cały schemat koncepcyjno-funkcjonalny ośrodka zrobiony przez architektów. Jest też kadra medyczną przeszkolona do pracy z delfinami oraz kadrę medyczną dla samych delfinów. Delfiny które otrzymamy już 3 pokoleniu urodziły się w delfinarium i nie mają żadnych szans na powrót do życia w ich naturalnym środowisku. Unia Europejska zezwala na budowanie takich obiektów.

Delfinoterapia jest uznaną na świecie metodą rehabilitacji. Polega na zabawach i ćwiczeniach pacjentów z butlonosami. W czasie seansu ultradźwięki emitowane przez delfiny przenikają ludzkie ciało powodując drobne, pozytywne zmiany w zniszczonych komórkach. Ponieważ delfiny ciekawi u człowieka wszystko co odbiega od normy czyli nowotwory, protezy tam kierują lecznicze wiązki. W czasie zabaw zwiększa się też u człowieka wydzielanie endorfin, które m.in. zmniejszają uczucie bólu i głodu.

Efekty terapii są rewelacyjne, zwłaszcza u dzieci cierpiących na autyzm. Wiele maluchów, które nie potrafiło wypowiedzieć ani jednego słowa, po zabawach z delfinami normalnie mówią, czytają i reagują na otoczenie. Obecnie w delfinariach rehabilitowani są pacjenci cierpiący na ok. 80 chorób m.in. autyzm, zespół Downa, porażenia kończynowe, stwardnienie rozsiane, zanik mięśni oraz choroby nowotworowe. Dofinansowanie powoduje, że może z niej korzystać szerokie grono chorych.

Szanowni Internauci banki nie chcą nam dać kredytu ponieważ mamy za mały wkład własny. Trudno nam znaleźć inwestorów, gdyż chcemy leczyć ludzi najbardziej poszkodowanych przez los. Dzieci ciepiące m.in. na autyzm, schizofrenię lub zespół Downa nie uśmiechają się ładnie przed kamerami telewizyjnymi, nie powiedzą sponsorowi dziękuję. Często są też bite przez rówieśników, i wyśmiewane. Ich los jest na prawdę bardzo ciężki i smutny.

Aby sprostać wymogom banków prowadzimy swego rodzaju zbiórkę środków m.in. sprzedajemy przez Internet różne przedmioty: zegary, sprzęt AGD, latarki, lornetki, książki, noże, koce itp. Zachęcamy do ich kupowania, a uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na budowę delfinarium.

Więcej informacji o tym przedsięwzięciu jest na www.delfinoterapia.cuprum.pl

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: psakowski Kategorie: Nauka, Opieka Medyczna, Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...

Zolnierze wykleci

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

1 marca po raz siódmy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy ...

2017

Do siego 2017 Roku !

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby kolejny rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem, w którym zrealizujecie wszystkie ...

swieta-2016

Wesołych Świąt !

Prawdziwie radosnych, wypełnionych miłością, niosących spokój i odpoczynek Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku  2017, pełnego optymizmu i szczęścia          ...