Polityka Społeczna


Tradycja Dnia Dziecka ma 60 lat

Dodano: 30 maja 2012
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

W Polsce Dzień Dziecka obchodzimy już od 60 lat. Drodzy rodzice, dzieci niekoniecznie oczekują prezentów, ale zawsze pragną Waszej uwagi. Pomysłów na to, jak sprawić radość najmłodszym z okazji ich święta są jednak tysiące. Na ten dzień każdy maluch czeka z utęsknieniem okrągły rok i na myśl o nim uśmiecha się od ucha do ucha. Dzień Dziecka to 24 godziny pełne magii – dorośli odkrywają z milusińskimi świat pełen barw, a najmłodsi uczą starszych, że warto czasem choć na chwilę zapomnieć o poważnych, dorosłych sprawach.
Niebanalnie, wyjątkowo, a przede wszystkim wesoło i śmiesznie.  Dzień Dziecka to czas wyjątkowy, dlatego nie wolno o nim zapomnieć, może to bowiem sprawić dziecku ogromną przykrość, którą później trudno będzie wymazać z jego pamięci. Tak powinien wyglądać dzień wszystkich dzieci, w kalendarzu obchodzony 1 czerwca. Warto zadbać aby tego dnia dzieci mogły przebierać w atrakcjach jakie przygotują dla nich dorośli.
W Polsce (jak również w innych krajach słowiańskich, jak Czechy, Słowacja czy Ukraina) Dzień Dziecka obchodzony jest od roku 1952 w dniu 1 czerwca. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

plac zabaw

foto m.kubel

(kujawsko – pomorskie)
W Grudziądzu Dzień Dziecka to wyjątkowe święto dla małych milusińskich, którzy ten dzień pragną spędzić inaczej niż zwykle. Nad jeziorem Rudnik. Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku przygotował dla najmłodszych bardzo ciekawą i oryginalną propozycję. – W programie zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Będzie to między innymi pokaz iluzji, przejażdżki motorówką i kucykiem, liczne konkursy z nagrodami i zabawy w klimacie przygód małych piratów. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zabawy w archeologa: w specjalnie przygotowanej piaskownicy zakopane zostaną szkielety dinozaurów, które czekać będą na małych odkrywców.

(mazowieckie)
Ostrołęckie Centrum Kultury   zaprasza do OCK na obchody Dnia Dziecka. Tym razem wystąpią przed Wami DUŻE dzieci w koncercie pt.: „Dzieciaki- Ważniaki” a zaśpiewają piosenki, które znają również  małe i duże dzieci.
W programie Duety: Prezydenta Miasta, Przewodniczącego Rady, Dyrektora OCK i wielu innych ważnych osobistości w lekkim repertuarze.
Rozpoczęcie o godz. 17:00. Wstęp wolny!

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: m.kubel Kategorie: Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...