Polityka Społeczna


Targi CSR na Stadionie Narodowym

Dodano: 18 marca 2014
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Targi CSR organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbędą się 1 kwietnia 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw (ang. Corporate Social Responsibility – CSR) to dobrowolne, wykraczające poza minimalne wymogi prawne, uwzględnianie przez przedsiębiorstwa problematyki społecznej i środowiskowej w swojej działalności komercyjnej i stosunkach z zainteresowanymi stronami. Podstawowym założeniem CSR jest odpowiedzialne i etyczne postępowanie biznesu względem grup społecznych, na które oddziałuje z możliwie największym poszanowaniem środowiska przyrodniczego. Według normy ISO 26000 społeczna odpowiedzialność to zobowiązanie organizacji do włączania aspektów społecznych i środowiskowych w proces podejmowania decyzji oraz wzięcie odpowiedzialności za wpływ podejmowanych decyzji i aktywności na społeczeństwo i środowisko.

Targi CSR to doskonała okazja, aby dowiedzieć się jak biznes rozumie swoją odpowiedzialność za ludzi i środowisko. Ponad 50 wystawców – firm, ale również organizacji pozarządowych i instytucji będzie prezentowało swoje projekty ekologiczne, wolontariackie oraz programy zaangażowania społecznego.

Dla zwiedzających udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Targi CSR są bezpłatne dla uczestników i uczestniczek oraz otwarte (nie obowiązuje rejestracja) dla różnych grupy odbiorców: przedstawicieli firm zainteresowanych rozwijaniem i wdrażaniem rozwiązań z zakresu CSR, dziennikarzy, konsumentów, studentów, studentki, przedstawicieli/ek organizacji pozarządowych, osoby zainteresowane tematem zrównoważonych miast oraz wszystkich, którym bliska jest odpowiedzialność społeczna i zrównoważony rozwój.

O godzinie 10.00 Targi otworzy Premier Janusz Piechociński wraz z Mirellą Panek-Owsiańską, prezeską Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Punktem kulminacyjnym Targów CSR będzie:

  • ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2013. Dobre Praktyki”;
  • ogłoszenie wyników konkursu dla dziennikarzy „Pióro odpowiedzialności”.

W programie targów:

  • 9.00-10.20 – Język biznesu a język konsumenta – CSRowa wieża Babel. Będzie o seksie, polityce i głębokich motywacjach. Wejdziemy w świat „target grupy”, podejmującej 80% decyzji zakupowych. Przełożymy wartości korporacji na język konsumenta i wyznaczymy miejsca spotkania. Warsztat przeznaczony jest dla osób chcących zwiększyć skuteczność komunikacji projektów CSR lub planujących kampanię społecznej odpowiedzialności biznesu.
  • 10.30-11.45 – Inwestycje w społeczności lokalne poprzez angażowanie partnerów społecznych. Provident Polska zaprasza do wspólnej dyskusji. Uczestników zaprosimy do stolików eksperckich, w ramach których wspólnie wypracujemy rekomendacje dotyczące budowania wzajemnego partnerstwa pomiędzy administracją publiczną, organizacjami pozarządowymi, mediami i biznesem w trakcie realizacji programów dla społeczności lokalnych.
  • 13.45 – 14.45 – Zrównoważona konsumpcja z perspektywy sieci handlowych i producentów, czyli jak zachęcić konsumentów do odpowiedzialnych wyborów w sklepie Przedstawiciele firm TESCO i Unilever opowiedzą o tym, jak ich firmy realizują ideę zrównoważonej konsumpcji oraz o roli, jaką pełnią międzynarodowe firmy we wspieraniu odpowiedzialnych decyzji zakupowych wśród konsumentów. Spotkanie pokaże perspektywę zarówno wielkiej sieci handlowej, którą codziennie odwiedzają miliony Polaków oraz producenta marek znajdujących się niemal w każdym polskim domu.

Źródło: serwis prasowy Ministerstwa Gospodarki

 

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...