Polityka Społeczna


Szkolenie „Przemocy w rodzinie NIE”

Dodano: 22 sierpnia 2014
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich informuje o rozpoczęciu naboru do udziału w szkoleniach organizowanych w ramach projektu systemowego „Przemocy w rodzinie NIE. Wykształcona kadra zarządzająca instytucjami pomocy i integracji społecznej warunkiem wczesnego rozpoznawania i przeciwdziałania przemocy w rodzinie”, którego realizacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jest to pierwsze od wielu lat systemowe szkolenie adresowane do kadry kierowniczej jednostek organizacyjnych pomocy społecznej.

Szkolenia skierowane są do kierowników ośrodków pomocy społecznej, kierowników Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, kierowników Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie oraz dla przedstawicieli Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej oraz przedstawicieli służb wojewodów sprawujących nadzór i kontrolę nad realizacja zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie z każdego z 16 urzędów wojewódzkich.

Celem szkolenia jest podniesienie poziomu kompetencji kadry zarządzającej instytucji pomocy i integracji społecznej w dwóch obszarach:

  1. standardów postępowania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
  2. zarządzania – zarówno w zakresie kierowania zespołem intrerdyscyplinarnym czy zespołem pracowników zajmujących się problematyką przeciwdziałania przemocy w rodzinie, jak również identyfikowania kooperantów wśród lokalnych instytucji i organizacji.

Zwiększenie kompetencji kadry kierowniczej w obu tych obszarach miały będzie miało swój rezultat w bardziej skutecznym ograniczaniu zjawiska przemocy w rodzinie, zgodnie z ustawowymi zadaniami nałożonymi na instytucje samorządu terytorialnego.

Szkolenie obejmuje trzy moduły:

  1. Nowoczesne metody zarządzania zespołem pracowników
  2. Zespoły interdyscyplinarne jako jeden z instrumentów przeciwdziałania przemocy w rodzinie
  3. Prawne aspekty przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Szkolenia odbywać się będą między 27 sierpnia 2014 r. a 1 październikiem 2014 r., w tych terminach skierowane są one przede wszystkim do kierowników ośrodków pomocy społecznej w gminach (zarówno miejskich, wiejskich, jak i miejsko-wiejskich) do 18 tysięcy mieszkańców. Przedstawicieli innych jednostek, w tym Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie, którzy są zainteresowani wzięciem udziału w szkoleniach, prosimy o kontakt mailowy (dzialszkolen@irss.pl) lub telefoniczny (tel. 22 640 29 18 wew.  103, 105, 106 lub 107) w celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu szkolenia.

Więcej informacji o szkoleniach znajdą Państwo na stronie www.przemoc.irss.pl

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: psakowski Kategorie: Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...