Polityka Społeczna


Święto pieczonego ziemniaka

Dodano: 07 października 2013
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

„Dzień pieczonego ziemniaka” zapisał się już na stałe w kalendarzu imprez integracyjnych stowarzyszenia „Promyk” w Grudziądzu. W sobotę 5 października rodziny z osobami niepełnosprawnymi, po raz kolejny wyszli z domów i przyjechali bawić się wspólnie z rodzicami i uczniami Szkoły Podstawowej w Sosnówce. Dzień ten jest organizowany od kilku lat i okazuje się zawsze bardzo udany, dzięki pomocy wspaniałej kadry nauczycielskiej z tejże szkoły oraz nieocenionych rodziców, którzy sami przygotowują poczęstunek dla zaproszonych gości.

Stowarzyszenie "Promyk" Grudziądz

Uczniowie szkoły witali przybywających gości występami artystycznymi. Zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy uczestnicząc w różnych konkursach i zabawach, oczywiście tematycznie związanych z ziemniakiem, np slalom z ziemniakiem na desce, rzut ziemniakiem do kosza, zbieranie ziemniaków, najpiękniejszy ludek z ziemniaka, rysunki, wyklejanki itp.

Konkursy z nagrodami

Zwycięzcy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody. Nagrodzono również nagrodą specjalną jedną z uczestniczek za to, że przez wszystkie lata działalności naszego stowarzyszenia aktywnie uczestniczy we wszystkich naszych imprezach integracyjnych dzielnie walcząc z chorobą. Dzień był słoneczny, ale zimny, dlatego poczęstunek, gorąca kawa i herbata były dostępne dla wszystkich w sali gimnastycznej w budynku szkoły, gdzie można było się ogrzać. Największą atrakcją imprezy okazała się wata cukrowa w różnych kolorach i smakach.

W trakcie zabawy, każdy z uczestników mógł posilić się różnorodnymi potrawami z ziemniaków. Na zakończenie chętni odtańczyli taniec integracyjny „belgijkę”. Po raz kolejny uczestnicy opuszczali imprezę z uśmiechem i radością w sercu.

Wszystko z ziemniaka

 

Specjalnie dla politykaspoleczna.com – Jolanta Gudera Grudziądz

 

 

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...