Polityka Społeczna


Sprawdź gdzie jedzie Twoje dziecko

Dodano: 25 kwietnia 2012
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Ogólnopolska Baza Wypoczynku
Nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania, przewiduje funkcjonowanie bazy danych o wypoczynku, która będzie zawierać informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Tego rodzaju rozwiązanie umożliwi przede wszystkim rodzicom – zamierzającym wysłać dzieci na obóz czy kolonie – sprawdzenie wiarygodności ich organizatora oraz zgłoszenie uwag odpowiedniemu kuratorowi oświaty lub innym służbom, w sytuacji stwierdzenia przez nich nieprawidłowości w organizacji wypoczynku.
W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa danych osobowych zamieszczanych w bazie wypoczynku, nowe rozwiązanie zostało skonsultowane z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych i oznacza, że dane osób fizycznych – organizatorów wypoczynku będą dostępne jedynie na pisemną prośbę zainteresowanego, złożoną do właściwego kuratorium oświaty.

Baza ma za zadanie służyć:
organizatorowi, który chce zgłosić wypoczynek do kuratorium oświaty,
rodzicom i innym osobom, którzy chcą sprawdzić czy wypoczynek został zgłoszony,
kuratoriom oświaty i innym służbom, które są zaangażowane w zarządzanie wypoczynkiem i jego kontrole.
Począwszy od roku 2011 System Rejestracji Zgłoszeń Wypoczynku jest uruchamiany w nowym oknie jako, niezależna od portalu informacyjnego wypoczynek.men.gov.pl, aplikacja internetowa. System Rejestracji Zgłoszeń Wypoczynku jest dostępny pod adresem wypoczynek.men.gov.pl/rejestracja.
Jeśli jesteś organizatorem i chcesz po raz pierwszy zgłosić wypoczynek, przejdź do zakładki rejestracja organizatora w menu głównym systemu rejestracji zgłoszeń wypoczynku.
Jeśli jesteś zarejestrowanym organizatorem, pracownikiem kuratorium/służby sanitarnej/straży pożarnej przejdź do zakładki logowanie organizatora lub logowanie służb w menu głównym systemu rejestracji zgłoszeń wypoczynku.
Jeśli chcesz sprawdzić czy wypoczynek odbywający się w okolicy został zgłoszony do kuratorium, przejdź do zakładki baza wypoczynku w menu głównym systemu rejestracji zgłoszeń wypoczynku.
m.kubel 24.04.2012r.
Źródło – men.gov.pl

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: m.kubel Kategorie: Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...