Polityka Społeczna


Senatorowie promują integrację międzypokoleniową

Dodano: 21 maja 2012
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Senat Rzeczypospolitej Polskiej  uchwałą 1 lutego 2012 r., ogłosił konkurs „Samorząd przyjazny edukacji osób starszych i integracji międzypokoleniowej”. W Roku Uniwersytetów Trzeciego Wieku Senatorowie chcieli w ten sposób podkreślić działania promujące wspieranie aktywności i integrację seniorów we wspólnotach lokalnych.
Najważniejszym celem konkursu, organizowanego przez Senat wspólnie z Parlamentarnym Zespołem ds. Osób Starszych, jest promowanie samorządowych dobrych praktyk na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób starszych, przede wszystkim poprzez edukację.  Konkurs ma służyć zebraniu informacji o programach realizowanych przez samorządy i wyłonieniu najciekawszych przykładów tego typu działań. Jest adresowany do samorządów wszystkich szczebli, które w latach 2008-2012 realizowały lub realizują programy i projekty promujące edukację jako najlepsze narzędzie przeciwdziałające wykluczeniu społecznemu osób starszych.
Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: okręgowym – w senatorskich okręgach wyborczych i krajowym, w którym wezmą udział najlepsze prace wyłonione na etapie okręgowym.  Na etapie krajowym prace oceni jury składające się m.in. z przedstawicieli  Senatu, Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Starszych i organizacji samorządowych. Oceniając zgłoszone prace, jury weźmie pod uwagę m.in. kompleksowość i innowacyjność proponowanych rozwiązań, sprzyjanie integracji międzypokoleniowej czy wykorzystanie partnerskiej współpracy z organizacjami pozarządowymi. Pomoc w przeprowadzeniu konkursu w swoich okręgach wyborczych zadeklarowali senatorowie.

Senat RP

foto. senat.gov.pl

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas konferencji w Senacie w listopadzie 2012 r. i będzie podsumowaniem konkursu oraz inspiracją do dalszych działań na rzecz osób starszych.
Źródło: Biuro Prasowe Senatu RP

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: m.kubel Kategorie: Oświata, Rodzina, Służby Zatrudnienia, Wyróżnione

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...