Polityka Społeczna


Ochrona godności pracownika pomocy społecznej

Dodano: 17 lutego 2015
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Nowa kampania społeczna skierowana do pracowników sektora pomocy i integracji społecznej.

Naszym celem jest, aby kampania społeczna uświadamiała pracownikom zabezpieczenia społecznego fakt posiadania takich samych praw do ochrony osobistej, jakie przysługują wszystkim funkcjonariuszom. Dlatego apelujemy o przekazanie tej wiadomości wszystkim osobom zainteresowanym, celem wyeliminowania w przyszłości takich nieprawidłowości wobec grupy zawodowej pracowników pomocy i integracji społecznej.

Dla Pracowników pomocy społecznej art. 226 par. l Kodeksu karnego, który za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków przewiduje grzywnę, ograniczenie wolności albo do roku więzienia.

Zdaniem TK inaczej jednak oceniać należy znieważenie np. policjanta, Strażnika miejskiego, pracownika pomocy społecznej, strażnika więziennego czy sędziego, a inaczej, gdy chodzi o ministra, posła czy wójta, którzy realizują pewną politykę, uczestniczą w debacie publicznej i są poddani w związku z nią krytyce, nawet znieważającej.

„Treścią wolności słowa nie jest prawo do znieważania funkcjonariusza publicznego, ale prawo kierowania do niego merytorycznych zarzutów” – napisał do TK zastępca Prokuratora Generalnego Robert Hernand.

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: m.kubel Kategorie: Oświata, Pomoc Społeczna, Z życia wzięte

Jedna Odpowiedź

  1. zisis pisze:

    Pracownicy socjalni – to grupa zawodowa łatwa do atakowania. Łatwo obarczyć nas wina za wszystkie nieszczęścia jakie spotykają klientów pomocy społecznej. Po latach pracy starsi pracownicy najczęściej wypaleni i zestresowani do tego na bardzo niskich płacach. Mówi się o konieczności poszanowania godności klientów, natomiast czyni się niewiele dla zwiększenia prestiżu i pozycji pracowników pomocy społecznej.

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...

Zolnierze wykleci

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

1 marca po raz siódmy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy ...

2017

Do siego 2017 Roku !

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, aby kolejny rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem, w którym zrealizujecie wszystkie ...

swieta-2016

Wesołych Świąt !

Prawdziwie radosnych, wypełnionych miłością, niosących spokój i odpoczynek Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku  2017, pełnego optymizmu i szczęścia          ...