Polityka Społeczna


Najcieplejsze lato w historii !

Dodano: 24 września 2015
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Temperatury, które tego lata odnotowano na całym świecie, były najwyższe w całej historii pomiarów meteorologicznych – donosi weather.com.

Rok dotychczas najcieplejszy

Narodowa Agencja ds. Oceanów i Atmosfery (NOAA) podała, że sierpień oraz pierwsze osiem miesięcy tego roku pobiły dotychczasowe rekordy ciepła sięgające 1880 roku.
To piąty rekordowo gorący sezon z rzędu, a czwarty z kolei najcieplejszy miesiąc 2015 r. Meteorolodzy podejrzewają, że rok 2015 zapisze się na Ziemi jako rekordowo ciepły, bijąc tym samym poprzedni najcieplejszy rok w historii odnotowany w 2014 r. Od roku 2000, Ziemia ustanowiła miesięczne rekordy ciepła 30 razy, a sezonowe – 11. Za tę sytuację naukowcy obwiniają kombinację zmian klimatu spowodowaną przez El Nino i działalność człowieka.

Rekordowy sierpień

Łączna średnia temperatura powierzchni ziemi oraz oceanów osiągała w sierpniu 2015 15,6 st. C i była wyższa od średniej z XX wieku o 0,88 st. C. Większość obszarów na świecie doświadczyło znacznie cieplejszych warunków, a w niektórych regionach odnotowano rekordy wszech czasów na sierpni. W sierpniu znacznie cieplej niż zwykle było w zachodnich regionach USA, Meksyku. Ameryce Południowej, Afryce, Europie i wschodniej Azji. Rekordy odnotowano w wielu krajach Ameryki Południowej, Europy, Azji i Afryki. Afryka, Europa, Ameryka Południowa doświadczyły najcieplejszego sierpnia od 1910 roku.

El Nino

W sierpniu we wschodniej części Pacyfiku temperatury były wyższe średnio o 2 st. C cieplej niż zwykle, co wskazuje na silną anomalię El Nino. Istnieje 90-procentowe prawdopodobieństwo, że El Nino utrzyma się do wiosny 2016.

Źródło: blog 

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: psakowski Kategorie: Nauka, Wyróżnione

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...