Polityka Społeczna


Mamy nowego dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Dodano: 28 lipca 2014
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska wręczyła dr Marcinowi Smolikowi powołanie na stanowisko dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Marcin Smolik od grudnia 2013 r. pełnił obowiązki dyrektora CKE. Wcześniej, od maja 2012 r., pełnił w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej funkcję kierownika Wydziału Sprawdzianu i Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego.

Dr Marcin Smolik jest absolwentem Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2000 r. zatrudniony był na stanowisku asystenta, a od 2008 r. adiunkta w Zakładzie Akwizycji i Dydaktyki Języka Angielskiego UMCS. Autor podręczników i materiałów dydaktycznych do nauki i nauczania języka angielskiego. Jest autorem publikacji z zakresu pomiaru znajomości języków obcych. W latach 2008-2009 koordynator merytoryczny projektu V.1 CKE-EFS „Egzamin gimnazjalny z języka obcego”, od 2010 r. koordynator zespołu języków obcych w projekcie VII CKE-EFS „Budowa banków zadań”, a od 2013 r. koordynator merytoryczny w projekcie IV CKE-EFS „Pilotaż nowych egzaminów maturalnych”.

Konkurs na stanowisko dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej został ogłoszony 17 czerwca 2014 r. Termin składania ofert upływał 2 lipca 2014 r. Jak poinformowała PAP rzeczniczka MEN Joanna Dębek, było trzech kandydatów.
Smolik na stanowisku dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zastąpił Artura Gałęskiego, który został odwołany w grudniu ubiegłego roku przez Kluzik-Rostkowską „za brak dostatecznego nadzoru nad gospodarką finansową i procesem zarządzania kadrami”.
Centralna Komisja Egzaminacyjna, powołana została na mocy ustawy o systemie oświaty, jest instytucją mająca na celu m.in. przygotowywanie i przeprowadzanie egzaminów zewnętrznych: sprawdzianu dla szóstoklasistów, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego oraz egzaminów eksternistycznych. Nadzór nad działalnością CKE sprawuje minister edukacji.
Źródło Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: m.kubel Kategorie: Oświata

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

100 lat polityki

100 lat polskiej polityki społecznej

W ramach programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. w MRPiPS zorganizowano ...

zyczenia wielkanocne 2018

Wesołych Świąt Wielkanocnych !

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w ...

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...