Polityka Społeczna


Kujawsko – Pomorskie to dobre projekty

Dodano: 04 maja 2012
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

„Małe projekty” – dobre praktyki samorządów.

Organizacja szkolenia w zakresie podstawowej obsługi komputera i internetu dla seniorów oraz utworzenie klubu „@ktywny Senior w Sieci” w Lubrańcu (powiat włocławski) to projekt, którego dotyczy 400. umowa podpisana w ramach tzw. „małych projektów” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Do tej pory na realizację tego typu przedsięwzięć Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozdysponował 6,8 miliona złotych.

„Małe projekty” to przedsięwzięcia wpisujące się w lokalne strategie rozwoju, służące rozwojowi obszarów wiejskich i realizowane dzięki środkom w ramach Osi Leader PROW 2007-2013.  Ze wsparcia korzystają między innymi przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, samorządy lokalne i związki wyznaniowe. Zakres pomocy obejmuje między innymi organizację szkoleń, imprez kulturalnych i sportowych, remonty świetlic wiejskich, budowę małej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, promowanie dziedzictwa krajobrazowego i przyrodniczego, remont i wyposażenie muzeów, urządzenie miejsc pamięci oraz wykorzystanie energii odnawialnej.
W piątek (27 kwietnia) w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana 400. umowa o przyznanie pomocy w ramach „małych projektów”, która dotyczy  organizacji szkolenia w zakresie podstawowej obsługi komputera i internetu dla seniorów oraz utworzenia klubu „@ktywny Senior w Sieci” w Miejsko–Gminnym Ośrodku Kultury w Lubrańcu. Przedsięwzięcie zakłada przeszkolenie 20–osobowej grupy uczestników w wieku 50+ oraz wyposażenie pracowni klubu w sprzęt komputerowy. Projekt został złożony w ramach naboru ogłoszonego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki. Wsparcie na jego realizację przyznane przez Urząd Marszałkowski to 7,7 tysiąca złotych. Obszar Lokalnej Grupy Działania Dorzecza Zgłowiączki obejmuje 10 jednostek samorządu terytorialnego, położonych na obszarze Kujaw Wschodnich: Boniewo, Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Fabianki, Włocławek i Lubanie.
źródło – Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego

 

foto. Kujawsko-pomorskie

fot u góry: Uroczystość podpisania 400. umowy w ramach „małych projektów” w której wzięli udział członek zarządu województwa Michał Korolko, wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober oraz Anna Stawicka, dyrektor Miejsko–Gminnego Ośrodka Kultury w Lubrańcu. Spotkanie odbyło się 27 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim.

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: m.kubel Kategorie: Rodzina

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...