Polityka Społeczna


Kolejne województwa objęte inicjatywą „Lagging Regions”

Dodano: 21 lipca 2017
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Województwo śląskie i małopolskie zostały objęte inicjatywą „Lagging Regions”. O przedłużeniu inicjatywy oraz o jej rozszerzeniu zdecydowała Komisja Europejska.  W spotkaniu z przedstawicielami Komisji Europejskiej wziął udział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak oraz marszałkowie województw podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Inicjatywa Lagging Regions została zainicjowana przez Komisję Europejską, jako odpowiedź na problemy strukturalne występujące w niektórych regionach, które uniemożliwiają im pełne wykorzystanie funduszy europejskich. Celem inicjatywy jest zidentyfikowanie czynników ograniczających wzrost i określenie jakie działania należy podjąć, aby odblokować potencjał rozwojowy, co pozwoli na zwiększenie skuteczności stosowanych instrumentów polityki spójności.

Podczas spotkania w Ministerstwie Rozwoju, przedstawiciele województw, które ze strony polskiej są zaangażowane w inicjatywę: marszalek woj. podkarpackiego Władyslaw Ortyl i wicemarszalek woj. świętokrzyskiego Marek Szczepanik podzielili się doświadczeniami z pierwszej edycji Inicjatywy. W województwie podkarpackim analizie został poddany obszar innowacyjności, wykorzystania instrumentów finansowych i prac badawczo-rozwojowych, zaś w świętokrzyskim kwestia powiązania szkolnictwa zawodowego z regionalnym rynkiem pracy. W obu województwach przyjrzano się również zagadnieniom związanym z przedsiębiorczością.

Lista uczestników, którzy mogą być objęci inicjatywą Lagging Regions jest wciąż otwarta. Do obszarów, które będzie obejmowała kolejna edycja należą m.in.: kwestie dotyczące przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom powietrza oraz poprawa funkcjonowania inspekcji.

 

Źródło: www.mr.gov.pl

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: admin Kategorie: Ochrona środowiska

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...