Polityka Społeczna


Dostawka do transportu niemowlęcia już w użyciu !

Dodano: 13 października 2015
Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Pierwsza taka na świecie, jedyna taka, dostawka do transportu niemowlęcia już w użyciu! Cursum podbija Polskę ułatwiając życie matkom z różnymi typami niepełnosprawności. Wszystko po to, by żyło się lepiej, zgodnie z hasłem Fundacji Jedyna Taka: każda kobieta ma prawo czuć się wyjątkowa i być tym kim chce!

Dostawka 2

DostawkaZ radością obserwujemy zachodzące w ostatnich latach zmiany wizerunkowe osób z niepełnosprawnością. Jeszcze kilka lat temu matka poruszająca się na wózku czy o kulach wzbudzała litość bądź niedowierzanie. Seksualność osób z niepełnosprawnością stanowiła swoiste tabu. Teraz to się zmienia – dzięki projektom takim jak Jedyna Taka Mama kobiety z fizycznymi ułomnościami pokonują kolejne bariery mentalne. Ciągle jednak stają przed problemami natury technicznej. Do niedawna transportowanie niemowlęcia przez matkę z dysfunkcjami wydawało się wyczynem godnym Heraklesa. Dziś – dzięki Fundacji Jedyna Taka i firmie MDH – problem nie istnieje. Powstała dostawka do wózka o nazwie Cursum, gwarantująca każdej kobiecie o ograniczonej sprawności łatwy transport dziecka.

Cursum został stworzony przez firmę MDH w oparciu o projekt wykonany przez Szwedkę – Cindy Sjöblom. Cindy problem dostawki poruszała w swojej pracy dyplomowej. Inspiracją do rozpoczęcia produkcji były działania Fundacji Jedyna Taka, a w szczególności prowadzony przez nią projekt Jedyna Taka Mama, zrzeszający wszystkie matki wykluczone społecznie, w szczególności matki z niepełnosprawnościami. Prace nad dostawką rozpoczęły się w pierwszym kwartale roku 2015, a już w lipcu, w trakcie Gali Finałowej Miss Polski na Wózku, pierwszy egzemplarz Cursum pod logo Meyra został przekazany matce z niepełnosprawnością, by zagwarantować jej komfort w transporcie dziecka. Aktualnie w Polsce z Cursum korzystają dwie rodziny: jedna w województwie pomorskim, druga w Warszawie. Użytkownicy podkreślają, że Cursum wpływa na jakość ich życia.

To, co wyróżnia Cursum, to nie tylko fakt, że jest pierwszym takim produktem na rynku. Istotne jest również jak wiele testów przeszedł. Projekt na każdym etapie konsultowano z rodzicami z różnymi typami niepełnosprawności, by zagwarantować jak najszersze grono odbiorców. Bardzo ważny w Cursum jest wygodny system montowania dostawki do wózka, sprawiający, że nawet ludzie o ograniczonej sprawności dłoni powinni sobie z nim poradzić. Co więcej dostawka posiada przepiękny design, który choć nie wpływa na kwestie transportowe, to w XXI wieku powinien stanowić „kropkę nad i” w każdym projekcie. Cieszy oko – i rodzica, i malca – i to też ma znaczenie.

Cursum – to nowa jakość macierzyństwa! Dzięki Fundacji Jedyna Taka i firmie MDH każda matka może zdjąć sobie jeden poważny problem z ramion – problem transportu. A o to, by ułatwiać życie, producentom i pomysłodawcom właśnie chodzi!

jedyna-taka

Źródło: www.jedyna-taka.pl

Podziel się !Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone
Opublikował: psakowski Kategorie: Nauka, Opieka Medyczna, Rodzina, Wyróżnione

Odpowiedz

Zabezpieczenie atyspamowe
Skopiuj lub przepisz poniższy text aby dodać komentarz do artykułu.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Zapisz się do newslettera

Wyróżnione artykuły

zyczenia 2017

Wesołych Świąt i do siego 2018 Roku !

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie ...

pracownik socjalny

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego – polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy ...

dzieci dzien dziecka 2

Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ...

wielkanoc 2017 maly

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wszystkiego co najlepsze: pogody ducha, rodzinnej, świątecznej ...

katastrofa smolenska

7. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny doszło do największej tragedii lotniczej w historii ...